Väikesed ilmatargad ennustavad: sügis tuleb päikseline

4. okt. 2016 Karilin Engelbrecht - Kommenteeri artiklit

Räpinas said lapsed endale uue ilmavaatluspunkti, mille abil ennustati alanud sügiseks väheste sademetega päiksepaistelist ilma.

Räpina Vikerkaare lasteaed on Eestis ainulaadne, sest loodusteaduste süvaõppega alustatakse juba paariaastaselt ning nüüd pakutakse lastele ka ilmavaatlusõpet.

Lasteaia õpetaja Jana Metsa sõnul puudub paljudel noortel vanematel nii harjumus kui ka piisav vaba aeg lapsi loodusesse viia ning ilmastikunähtuste üle arutleda. „Aga lapsed ise tahavad väga teada, kuidas vihmapiisad, pilved või vikerkaar tekivad ning mille järgi ennustatakse, kas tulemas on sajune või päikesepaisteline ilm,” rääkis Mets ning lisas, et selline ilmavaatlemise kogemus muudab ka koolis mitmed õppeained, nagu loodusõpetus või geograafia, paremini mõistetavaks. „Nüüd on meil selleks kõik vajalik olemas ja lapsed on selle üle tõesti rõõmsad.”

Ilmavaatluspunkti rajamine koos termo- ja anemomeetri, tuulelipu ning sademekogujaga läks maksma ligi 2000 eurot ning toetus selleks saadi Epiima heategevusfondist Koos Laste Heaks. „Eesti lastel ei tohiks mingil juhul kaduda side Eesti loodusega – ja selle eest siinsed tublid õpetajad seisavadki,” kommenteeris heategevusfondi asutaja ja Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas, miks kampaania žürii projekti toetada otsustas. „Loodame, et lapsed oskavad tänu siit saadud uutele teadmistele loodust ja keskkonda rohkem hoida ning teevad seda ka täiskasvanueas.”

Ilmavaatluspunkt ja selle varustus soetati tänu heategevuskampaaniale Epiim Eesti Laste Heaks, millega toetatakse tänavu kümnete tuhandete eurode eest lastega seotud projekte. Laste jaoks koguti raha Eesti piimafarmeritele kuuluva Epiima toodete müügist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!