AHHAA uus näitus: 70 kaamerat ja viiemeetrine filmilinnak

25. nov. 2016 AHHAA keskus - Kommenteeri artiklit
Foto: Kristina Kravets.

Foto: Kristina Kravets.

Täna kell 15 avas teaduskeskus AHHAA uue filmide eriefektide teemalise näituse „Ahhaa, teeme kino!”. Näitusel saavad külastajad originaalses filmilinnakus proovida ligi 70 kaamera ning tipptasemel kinotehnika abil, kuidas töötab kinomaailm ja milline on elu kaadri taga. Näituse autor on teaduskeskus AHHAA

AHHAA juhatuse esimees Andres Juur märkis, et näituse tarbeks loodi teaduskeskusesse originaalne võtteplats, kus on kõik filmimiseks vajalik: päris tehnika, sobilik butafooria ning tõeline filmistaar.

„Oleme oma 600-ruutmeetrise ajutiste näituste saali täitnud ehtsa filmilinnakuga. Toakesed näitavad filmimaailma ja kaadritaguse elu eri tahke – külastajad saavad selgeks, kuidas filmitakse rohelise ekraani taustal, kuidas luuakse 3D-efekti või milliste üllatavate vahenditega luuakse heliefekte. Ja loomulikult tähendab meie jaoks õppimine seda, et kõike saab oma käega järele proovida,” ütles Juur.

Juur lisas, et näitus on tervikuna erakordne, sest päris filmitehnikat tavainimesed naljalt katsetada ei saa.

„Me laseme käed külge panna kaameratele, millega saab televisiooni saateid toota. Selle tõestuseks on näitusekülastajate kasutuses olev kraanakaamera, mis sai oma ristsed mõni nädal tagasi teadussaate „Rakett 69” uue hooaja võtetel,” rääkis Juur.

Huvi ise näitus luua tuli Juure sõnul olukorrast, et filmi temaatika on kõige parem näide tänapäeva loomemajanduse, tehnika, teaduse ja inseneeria valdkonna koostööst.

„Ahhaa, teeme kino!” on uus teaduskeskus AHHAA loodud ja ligi 300 000 eurot maksma läinud käed-külge-näitus, mis avab uksed filmimaailma telgitagustesse. Näitus jääb AHHAA-s avatuks aprillini. Pärast seda hakatakse näitust rentima muuseumidele ja teaduskeskustele üle terve maailma.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!