Anu Raua stipendiumi vääriliseks kuulutati kaks tudengit

19. nov. 2016 - Kommenteeri artiklit
Marit Külv, Ave Matsin, Anu Raud, Inaki Sandoval ja Malvo Tominga.

Marit Külv, Ave Matsin, Anu Raud, Inaki Sandoval ja Malvo Tominga.

Täna, üleeuroopalise akadeemilise pärandi päeval peetud pärandtehnoloogia konverentsil anti kahele Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilasele üle Anu Raua stipendium. Sel aastal said stipendiumi rahvusliku tekstiili eriala kolmanda aasta üliõpilane Marit Külv ja rahvusliku ehituse neljanda aasta üliõpilane Malvo Tominga.

Toodi välja mõlema laureaadi andekust, sihikindlust, head õppeedukust, õpingutele ja erialale pühendumist, aga ka aktiivset osalemist koolielus, kursusevanemana teiste tudengite kaasamises, ürituste korraldamisel, osakonna ja akadeemia esindamisel. Panustanud oma erialade arendamisse ja viinud ellu rahvusliku käsitöö osakonna eesmärke,  on nad stipendiumid auga välja teeninud.

Tekstiilikunstnik Anu Raud oli kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna esimese õppekava, tollase nimetusega talukujunduse ja rahvusliku käsitöö, üks loojatest.  Temanimeline stipendium loodi kolm aastat tagasi rahvusliku käsitöö osakonna 20 aasta juubeliks sooviga tunnustada üliõpilast, kes on paistnud silma ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. Stipendiumi ühe osa moodustab rahatoetus 1000 eurot ning teise osa naturaalmajanduslik toetus, mis sümboliseerib seotust maakultuuriga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!