Arutelu surematusest Eesti tervishoiu muuseumis

29. nov. 2016 Eesti tervishoiu muuseum - Kommenteeri artiklit

30. novembril kell 17:30 toimub Eesti tervishoiu uuseumis näituse „Loomulik surm” juurde kuuluva loengusarja kolmas kohtumine pealkirjaga „Surematus”. Arutelu juht on Energia Avastuskeskuse teadus- ja arendusjuht ning teaduse populariseerija Aare Baumer.

Aare Baumer on teaduse populariseerija, kes ise tituleerib end kui interdistsiplinaarne (auto)didakt. Eesti teadustutvustajate hulgas on ta omaette nähtus – tema särav isiksus ja entusiasm ei jäta külmaks ühtki vaatajat-kuulajat-katsetajat ning oma suure lugemuse ja mitmekülgse teadmispagasi tõttu suudab ta köita kõiki kuulajaid.

Seekord on keskne teema igavese elu võimalikkus tänu üha areneva teaduse saavutustele. Kas surematus on saavutatav? Kui kaugel on teaduskatsed rakutasandi elu lõppematuks jätkumiseks ja kudede, organite taastootmiseks? Kui üksik on terviku osa, kas siis universumi saatus ja areng mõjutab ka inimeste arengut? Mida tähendab informatsiooniteooria ja kas inimene on kõigest informatsiooni hoidja ja lõputu edasikandja? Miks peaks inimene üldse tahtma igavesti või siis võimalikult pikalt elada?


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!