Eesti keele tasemeeksami sooritajate arv on suurenemas

10. nov. 2016 SA Innove - Kommenteeri artiklit

Käesoleva aasta kolm esimest kvartalit näitavad huvi suurenemist eesti keele õppe vastu. Suurenenud on nii eesti keele tasemeeksami sooritajate kui ka kulude hüvitamiseks esitatud avalduste arv, samuti väljamakstud toetuste kogusumma.

2016. a kolme kvartali jooksul sooritas Innove korraldatud eesti keele tasemeeksami kas A2, B1, B2 või C1 tasemel 2472 inimest (möödunud aastal samal perioodil 2079). Väljamakseid on sama perioodi eest tehtud 409 avalduse alusel kogusummas 117 689 eurot. Võrreldes 2015. aasta sama perioodiga on nii avalduste arv kui ka väljamakstud toetuste summa kasvanud.

SA Innove hüvitab kõigile, kes on positiivse tulemusega sooritanud eesti keele tasemeeksami A2, B1, B2 või C1 tasemel õppeks tehtud kulud kehtestatud piirmääras, milleks tavakorras on 320 eurot ja kodakondsuse taotlejatele 384 eurot. Hüvitise saamiseks tuleb esitada avaldus. Eesti keele tasemeeksamit saab teha neli korda aastas Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Narvas.

Lähem info eesti keele tasemeeksamite ja kulude hüvitamise kohta on leitav SA Innove kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!