Eesti Kultuuri Koja aastakonverents

1. nov. 2016 Eesti Kultuuri Koda - Kommenteeri artiklit

4. ja 5. novembril toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis Eesti Kultuuri Koja järjekordne aastakonverents, mis sel aastal kannab pealkirja „Kultuur, haridus ja haritus”.

Konverentsi ettekanded ja paneelid keskenduvad hariduse ja kultuuri seostele, aga ka hariduse kui inimese endaks jäämise, eneseusu ja enese väärtustamise alustele.

„Haridus annab inimesele juured ja identiteedi, väärikuse ja vabaduse, seetõttu oleme pidanud haridust, sh nii kunstikõrgharidust, kutseõpet kui ka huviharidust, üheks tähtsamaks teemaks koja eestseisuses ja sellega ka järjepidevalt tegelenud,” ütles kultuuri koja eesseisuse liige ja kultuuripoliitika uurija Egge Kulbok-Lattik.

Kahepäevase konverentsi peaesinejad on EKA emeriitprofessor, vaibakunstnik Anu Raud, koja suursponsori Swedpanga juhatuse esimees Robert Kitt, luuletaja, tõlkja ja toimetaja Doris Kareva ja Tartu ülikooli religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar. Arutluspaneelides võetakse ette hariduse kui kultuurikandja, huvihariduse, ruumihariduse, digimaailma mõjude, õpetajate elukutse väärtuse, hariduse sisese konkurentsi ja kõrghariduse tuleviku teemad.

„Koda korraldas konverentsi ettevalmistamiseks kolm ümarlauda, mille käigus koos haridusekspertidega jõuti järeldusele, et Eesti hariduselu probleemsemad küsimused vajavad laiemat ühiskondlikku arutelu,” selgitas koja eesseisuse ja juhatuse liige muusik Pille Lill. „Loodame, et koja konverents ERM-is loob võimaluse IV hariduskongressi kokkukutsumiseks 2018. aastal.”

Koja konverentsi tulemusena koostatakse ekspertide abiga kõige pakilisematest haridusteemadest ja lahendamist vajavatest aspektidest kommünikee, mis antakse üle nii kultuuri- kui haridusministrile, riigikogu kultuurikomisjonile ja teistele asjasse puutuvatele institutsioonidele.

Konverentsi otseülekannet on võimalik jälgida 4. ja 5. novembril Postimehe veebis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!