Erikomisjon esitas soovitused laste tervishoiukorralduse edendamiseks

21. nov. 2016 Riigikogu pressiteenistus - Kommenteeri artiklit

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon võttis vastu otsuse ja tegi soovitused sotsiaalministeeriumile, haridus- ja teadusministeeriumile ning Eesti haigekassale, et edendada senisest enam laste tervishoiukorraldust.

Erikomisjoni 18 soovituse hulgas on näiteks ettepanek sotsiaalministeeriumile töötada välja ja rakendada laste tervise jälgimisel ning ravimisel integreeritud teenuste kontseptsiooni. See tähendab, et perearstiteenus, koolitervishoiuteenus, eriarstiabi, õppenõustamise tugiteenused ja lastekaitse ühendataks toimivaks koordineeritud süsteemiks.

Samuti on erikomisjon oma soovitustes ära märkinud, et haridus- ja teadusministeeriumil tuleks tagada vajaduspõhine tugiteenuste osutamine lastele, noortele ja nende peredele. Haigekassa peaks erikomisjoni hinnangul kaaluma võimalust esitada ravijuhendite nõukojale ettepanek ravijuhendi väljatöötamiseks rasvunud laste ravimisel.

Riigikontrolli aruandest selgus, et riigikontrolli hinnangul ei taga praegune laste tervishoiukorraldus laste tervise probleemide ennetamist, õigeaegset avastamist, süsteemset jälgimist ja järjepidevat ravi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!