Graafilise disaini ja trükikunsti võistlus toob Eestisse Moskva ja Riia parimad

21. nov. 2016 Tallinna polütehnikum - Kommenteeri artiklit

Tallinna polütehnikum (TPT) korraldab 23.–25. novembrini juba kuuendat aastat rahvusvahelise tasemega kujundusgraafika võistlust Trükis+, mis toob kokku Eesti, Moskva ning Riia kutse- ja kõrgkoolide parimad disainiõpilased. Samal ajal korraldab polütehnikum esimest korda Baltimaade esimese trükkalite võistluse Imprint ja 24-tunni fotograafiavõistluse Tallinn 144K.

Võistluste peakorraldaja, TPT meedia erialaosakonna juhataja Marko Levini sõnul on kuuendat aastat toimuv Trükis+ ainus omalaadne rahvusvaheline võistlus Eestis, mis on aastatega kasvanud oodatud sündmuseks valdkonna õppeasutuste seas. „Trükis+ on tõestanud end kõrgel tasemel võistlusena. Tänu sellele on igal aastal tulnud võistlusülesanne mõne tuntud ettevõtte poolt ning võidutööd on läinud kasutusele, nt eelmistel aastatel kujundati pakend Balbiino jäätisele, mis on senini müügis, ka ajakirja Inseneeria värskendatud kaanekujundus tuli meie võistluselt. Meil on ülimalt hea meel, et sel aastal annab võistlusülesande Pimedate Ööde filmifestival,” rääkis Levin.

Tänavu toimub TPT algatusel ka Baltimaades esimene trükkalite võistlus Imprint, kus võistlevad trükitehnika õpilased ofset- ja digitrüki masinate kasutamises. Tallinna polütehnikumi trükitehnoloogia õpetaja Aivo Brenneri sõnul on Eesti trükkalite tase maailma mastaabis tänu tasemehariduse olemasolule väga hea. „Trükitehnoloogia on väga spetsiifiline ala ning akadeemilisi asutusi, kus seda õpetatakse, ei ole maailmas üldse palju.  Samuti ei peeta just tihti trükkalite võistlusi – enamasti on need siseriiklikud, kuid aeg-ajalt korraldatakse ka trükkalite Euroopa ja maailmameistrivõistluseid. Imprint on esimene trükkalite võistlus Baltimaades,” lisas Brenner.

Õppuritele toimub esimest korda ka 24 tunni tänavafotograafia võistlus Tallinn 144K, mis korraldatakse rahvusvaheliste fotovõistluste formaadi eeskujul. Kõikidele osalejatele antakse ülesanne kujundada omanäoliselt üks Tallinna piirkond teatud teemal, ülesande täitmiseks antakse 27 tundi: 24 tundi pildistamiseks ja kolm töötlemiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!