Haridusuudiseid välismaalt

21. nov. 2016 - Kommenteeri artiklit

India õppurid eelistavad USA-d

Teist aastat järjest kasvab USA-s kõige rohkem Indiast pärit üliõpilaste arv. Kui 2014/2015. õppeaastal õppis USA-s 132 888 Indiast pärit üliõpilast, siis praeguseks on nende arv tõusnud 165 918-ni. Põhjuseks peetakse ruupia ja dollari vahelise kursi stabiliseerumist ja Ühendkuningriigi karmistunud viisatingimusi. Kuigi kõige kiiremini kasvab India tudengite osakaal, on arvuliselt USA-s kõige rohkem Hiina päritolu tudengeid, keda on indialastest kaks korda enam, vahendab BBC.

Õpetajad saadetakse digikoolitusele

Google toob virtuaalreaalsuse Ühendkuningriigi koolidesse, kirjutab tes.com. Õpetajatele pakutakse viietunnilist digitaalse garaaži nimelist digitaalsete oskuste parandamise koolitust, mis on mõeldud virtuaalreaalsuses vajalike oskuste omandamiseks.

Google on saanud tuhandetelt õpetajatelt head tagasisidet. Virtuaalreaalsus meeldib õpilastele. Muu seas arvatakse, et virtuaalreaalsus parandab õpilaste kirjaoskust. Koolitusi viiakse läbi rohkem kui sajas riigi linnas.

Saksa õpetajad hoiavad arvutitest eemale

Saksamaa õpetajad kasutavad arvuteid harva, kirjutab Der Spiegel. Neli õpetajat kümnest ei ole rahul enda kooli tehnikapargiga. Arvutite vähene kasutamine ei tulene ainult tehnikapuudusest. Kuus õpetajast kümnest väitis uuringus, et neil napib IT-oskusi.

Saksamaa haridusminister Johanna Wanka lubas, et 2021. aastaks investeeritakse koolide arvutistamisse ja internetistamisse viis miljardit eurot eesmärgiga varustada riigi 40 000 kooli modernsete võimalustega digihariduse pakkumiseks.

Kes räägib kõige paremini inglise keelt?

Välja on selgitatud inglise keelt võõrkeelena kasutavate riikide edetabel, vahendab the Local. Inglise keele on kõige paremini omandanud Holland, järgneb Taani. Ainult seitse riiki said keelepädevuse hindeks väga hea, lisaks Taanile ja Hollandile Rootsi, Norra ja Soome. Aasia riikidest oli parim Singapur. Kõige halvemini osatakse inglise keelt Laoses, Liibüas ja Iraagis. Parimad keeleoskajad üle kogu maailma on 18−25-aastased. Taani eesmärk on hariduse kvaliteeti tõsta ja tulevikus esikoht napsata.

Vaimne tervis sõltub lapsepõlvest

Skautidel ja gaididel on hilisemas elus vähem vaimse tervise häireid, vahendab tes.com. Rahvuslik lapse arengu uuring jälgis 10 000 1958. aasta novembris sündinud inimese elu. Edinburghi ja Glasgow’ ülikooli teadlased avastasid, et neil, kes olid tegutsenud skautide või gaididena, esines 15% vähem ärevuse või tujukusega seotud vaimseid häireid.

Grupitegevused õues arendavad iseseisvust, mis omakorda aitab elus rohkem edu saavutada, vähendades nii tavalisi stressi langemise põhjuseid.

Koolipäev võib lõppeda haiglas

Saksamaal viib koolivägivald lapsi haiglasse, vahendab Der Spiegel. Vahetunni ajal ründas kolm 13−16-aastast noort Thüringenis 11-aastast õpilast, mille tagajärjel viidi kannatanu peavigastusega haiglasse. Rünnaku põhjus ei ole teada.

Õpilase vigastused ei ole eluohtlikud, aga politsei algatas juurdluse ohtlike kehavigastuste tekitamise eest. Septembris rünnati Euskircheni piirkonna koolis 12-aastast poissi, kelle vigastused olid eluohtlikud. Kuriteo toimepanijana kahtlustatakse 14-aastast noort.

Rohkem aega mängimiseks

The Times vahendab, et Šotimaal 193 õpilasega Inverlochy algkoolis Fort Williamis hääletasid lapsevanemad koduste ülesannete ärajätmise poolt. Eelmisel aastal testiti kuuel nädalal kodutöödeta õppekorraldust. Õpilastele jäeti rohkem aega mängimiseks ja kooliväliste ringidega tegelemiseks. Pärast testperioodi toimus hääletus. 62% vanematest oli koduste ülesannete ärajätmise poolt, 79% õpilastest soovisid samuti kodutöödevaba aega, kümne õpetaja vahel jagunesid poolt- ja vastuhääled võrdselt.

Brasiilia koolitüdruk räägib

Interneti on vallutanud 16-aastase Brasiilia koolitüdruku Ana Julia Ribeiro kõne Brasiilia seadusandjatele. Parana osariigis peetud kõne oli vastuseks riigi plaanile peatada investeeringud haridusvaldkonda järgmiseks 20 aastaks.

Kõnes kaitseb tüdruk õpilaste õigusi. Tema sõnul ei olnud tal aega kõnet ette valmistada ja ta rääkis asjadest nii, nagu need on, puudutades ka poliitilise arutelu keelamist koolides, vahendab BBC. „Poliitiliste arutelude keeld haavab õpilaste iseseisva mõtlemise võimet,” ütles ta.

Leiutaja hakkab koolitama insenere

Leiutaja Sir James Dyson hakkab Suurbritannias Malmesburys koostöös Warwicki ülikooliga insenere koolitama. Dysoni tehnoloogiainstituut avab uksed 2017. aasta sügisel.

Dysoni sõnul tekkis vajadus haridusasutuse järele, sest 2020. aastaks vajab Ühendkuningriik konkurentsis püsimiseks miljonit inseneri, kes oleksid pädevad tarkvara, riistvara ja elektroonika vallas. Õpingute ajal töötavad üliõpilased neid juhendavate teadlastega väljaspool asutust kasutust leidvate projektide kallal, kirjutab BBC.

Saksa ülikoolid muutuvad kitsimaks

Saksamaal võttis Baden-Württembergi liidumaa vastu otsuse, mille kohaselt kehtestatakse õppemaks väljaspoolt Euroopa Liitu saabunud üliõpilastele, kirjutab Der Spiegel. Õppemaksunõue hakkab kehtima 2017/2018. õppeaastast.

Semestri tasu ei ole veel kindlaks määratud. Lisaks Euroopa Liidu kodanikele ei pea õppemaksu maksma Erasmuse üliõpilasvahetusprogrammis osalejad, pagulased ja väga vaesed üliõpilased. Õppemaksuga soovitakse vähendada eelarvepuudujääke.

Kogunud ÕIE TÄHTLA


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!