Keelekümbluse aastakonverents tutvustab mitmekeelse õppekeskkonna eeliseid

9. nov. 2016 SA Innove - Kommenteeri artiklit

10. ja 11. novembril Tallinnas Viktoria konverentsikeskuses (Keevise 6) toimuv keelekümblusprogrammi aastakonverents „Mitmekeelne õppekeskkond – võimaluste paljus” keskendub mitmekeelse õppekeskkonna eeliste ja võimaluste tutvustamisele.

Sihtasutuse Innove juhatuse liikme Katri Targama sõnul on Innove keelekümblusmeeskond keelekümbluse kui tõhusa õppeviisi tutvustamiseks teinud head tööd ja õppeviisi kasutamine koolides laieneb: „Seitsmeteistkümne aasta jooksul on keelekümblusprogrammiga liitunud sada õppeasutust üle Eesti. Keelte oskamine ja mitmekeelsus on eelis, mis igat last ja noort elus edasi aitab ja tema võimalusi ning valikuid laiendab.”

Kahel konverentsipäeval arutletakse mitmekultuurilise keskkonna mõju ning keskkonna rikastavate aspektide üle ja avatakse muusika, filmi, looduse ning teatri võimalused õppekeskkonnana. Väliskülalised Lätist, Gruusiast ja Kõrgõzstanist räägivad oma maade kogemustest. Konverentsi teisel päeval esineb Eesti haridus- ja teadusminister Maris Lauri, kellel idavirumaalasena on keelekümblusprogrammiga ka isiklikum suhe.

Konverentsi päevakorras on neli plenaarsessiooni ja kümme töötuba. Töötubades osalejad saavad kuulda-näha ja ka läbi teha seda, mida lasteaias/koolis riikliku õppekava alusel õpetatakse. Konverentsi tunnustustunnis antakse kätte keelekümblusprogrammi kvaliteediauhinnad, virtuaalne autahvel tutvustab tublisid õpetajaid.

Konverentsi auditoorium on keelekümblusprogrammiga liitunud koolide ja lasteaedade juhid ja õpetajad, haridustöötajad, keelekümblusprogrammi head partnerid ning ülikoolide esindajad.

Konverentsi päevakava kohta saab infot siit.

Konverentsi videoülekannet  on võimalik jälgida 10. novembril alates kella 11 siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!