Kuressaares saab õppida kelneriks

9. nov. 2016 Kuressaare ametikool - Kommenteeri artiklit

Kuressaares ametikoolis algas sisseastumisavalduste vastuvõtt tsükliõppes kelneri eriala õpperühma, õppetöö on tasuta ja võimaldab turismihooaja alguseks saada kutsetunnistuse.

„Aitame kohalikel restoranidel ja neil, kes tunnevad restoranimaailma vastu huvi, valmistuda kuumaks Saaremaa turismisuveks 2017,” rääkis ametikooli toitlustuse juhtõpetaja Ülle Tamsalu. „Tööjõupuudus on suur ja seetõttu on klassikaline restoraniteenindus lihtsamaks mugandunud. Meie keskendume oma õpetuses just klassikalisele teenindusele, mille baasil on lihtsam juba ettevõttes sealsete tavade järgi hakkama saada.”

Õppetöö algab 28. novembril, koolitunnid on kaks korda kuus esmaspäevast kolmapäevani. Kuna õpitakse ka veinide jt alkohoolsete jookide serveerimist, peavad õppijad olema vähemalt 18-aastased. Samuti on nõutud vähemalt põhihariduse olemasolu.

Lisaks restoraniteeninduse klassikale õpetatakse catering’i ja peoteenindust ning läbitakse tööle asumiseks kohustuslik hügieenikoolitus.

„Tahame suurt tähelepanu pöörata ka suhtlemisele, mis on lisaks erialaoskustele väga oluline,” märkis Tamsalu. „Ametikooli teenindusõpetajate kõrval annavad tunde professionaalid väljastpoolt kooli, näiteks Miika Õunaid Grand Rose’ist, kes tuleb veine õpetama.”

Sisseastumisavaldusi võetakse ametikoolis vastu 23. novembrini. E-sisseastumisvalduse saab teha ka ametikooli veebilehel. Sisseastumisvestlus korraldatakse 24. novembril kell 16. Õppetöö algab 28. novembril. Õpingud lõppevad kelneri 4. taseme kutseeksamiga. Õppetöö lõppeb turismihooaja alguseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!