Kutsekoja konverentsil arutletakse, kuidas hinnata tulevikuoskusi

29. nov. 2016 SA Kutsekoda - Kommenteeri artiklit

Homsel oskuste hindamise konverentsil arutletakse, mis on olulisem, kas töötatud aastad või tõendatud oskused, ning kuidas tulevikuoskusi kutseeksamil hinnata.

Kutsekoja juhatuse liikme Katrin Keremi sõnul tuleb kutseoskuste hindamisel kasutada eri viise, võttes arvesse nii reaalseid oskusi kui ka töötatud aastaid ja täiendkoolitustunde. „Soovime, et kutsetunnistuse saamine ei sõltuks oskuste omandamise ajast, kohast ja viisist. Soovijad peaksid kutsetaseme omandamiseks saama oma oskusi nii ette näidata kui neid ka tunnistustega tõendada,” rääkis Kerem.

Konverentsiga tähistab Kutsekoda 15. sünnipäeva ja algatab kutse andjate tunnustamise traditsiooni. Sel aastal saavad tunnustuse taotlejasõbralikud info jagajad. Edaspidi on plaanis igal aastal tunnustamiseks välja valida eri aspekt kutse andmise protsessis.

OSKA arendusjuht Tiia Randma tutvustab konverentsil tulevikutöö oskusi, milleks on näiteks disain- ja programmeeriv mõtlemine, eri töövormides, nt virtuaalsetes töörühmades töötamine, eri kultuuridest  pärit inimestega koos töötamine, sotsiaalne intelligentsus jmt. „Erialaoskusi oskame juba kutseeksamitega hästi hinnata, oluline on jõuda ka selleni, et n-ö tulevikuoskusi hindamisel arvestada,” rõhutas Randma.

Konverentsil räägib juhtimiskonsultant Mait Raava kompetentsuste hindamise nüüdisaegsetest suundadest. Soome haridusameti nõunik Anne Liimatainen avab põhjanaabrite kogemust oskuste hindamisel ning tippkokk Indrek Kivisalu selgitab koka kutseeksami näitel, kuidas Eestis töömaailma ja kooli kutseeksamitel oskusi hinnatakse. Koolitaja Kristel Jalak räägib , kuidas koolitaja oskusi hindab, ning Eesti Europassi keskuse juhataja Georgi Skorobogatov annab ülevaate, kuidas Europass oskuste hindajat abistada saab.

Lisaks väitlevad Sirje Vaask Tallinna ülikoolist ja Margus Pedaste Tartu ülikoolist selle üle, kas töökogemuse ja täiendkoolituse tundide piiri seadmine kutsetunnistuse taotlemisel on põhjendatud.

Konverentsi avab haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm ning kokkuvõtte teeb üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets.

Konverents „Oskuste hindamine 2016. Kas töötatud aastad või tõendatud oskused?” toimub sel kolmapäeval, 30. novembril kl 10–16 Tallink Spa&Conference hotellis (Sadama 11a). Konverentsi otseülekannet on võimalik vaadata Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonnas EPALE ning ERRi portaalis.

Konverentsi päevakava


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!