Matemaatikavõistlus Kuubik toimub tänavu vaid ühes vanuserühmas

22. nov. 2016 - Kommenteeri artiklit

Homme, 23. novembrist läheb lahti veebipõhise matemaatikavõistluse Kuubik esimene võistlusvoor. Varasemalt kahes vanuserühmas toimunud TÜ teaduskooli korraldatud mõõduvõtt ootab sel aastal osalema 4.–7. klassi õpilasi.
Kuubik on loogika- ja nuputamisülesannetest koosnev matemaatikavõistlus, mis paneb proovile osalejate nutikuse. Võistlus toimub neljas voorus ning igas voorus on lahendada kaheksa ülesannet. Osaleda võivad ka vanuserühmast nooremad ja vanemad õpilased.
Ehkki Kuubiku juures on võistlusmoment oluline, pole see siiski esmatähtis. Võistluse läbiviija, TÜ teaduskooli matemaatikaõppe peaspetsialist Maksim Ivanov peab heast kohast tähtsamaks osavõttu ja matemaatikaülesannete lahendamise nautimist.
„Ülesandeid on päris palju ja lahendamiseks kulub seega palju aega,” hindab Ivanov, lisades: „Need õpilased, kes viitsivad selle tee algusest lõpuni ette võtta, on ikka eriliselt tublid.”

Mis ikkagi motiveerib õpilasi kulutama oma niigi nappi aega matemaatikaülesannete lahendamisele? Ega õiget vastust teagi, kuid võimaliku vihje annab ühe eelmise aasta võistleja lahenduslehe lõppu kirjutatud kommentaar: „Minu meelest olid väga lahedad ülesanded. Tahan samasuguseid ka koolitunnis õppida!” Kui nüüd panna kokku huvitavad ülesanded ja tublid õpilased, ongi tulemuseks see, et ülesannete lahendamine läheb lenneldes ning kahju on, kui need otsa saavad.

Lisaks annab võistlusest osavõtt hea ettevalmistuse matemaatikaolümpiaadiks ja teisteks matemaatikavõistlusteks.

Täpsem info võistluse kohta teaduskooli kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!