„Noored kooli” tähistas 10. sünnipäeva

25. nov. 2016 Heiki Raudla peatoimetaja - Kommenteeri artiklit
Vasakult: Helen Sabrak (3. lennu vilistlane), Kerttu Sepp (7. lennu vilistlane), Ott Oja (9. lennus osaleja), Teibi Torm ja Artur Taevere („Noored kooli” programmi ühed loojatest). Foto: Aron Urb

Vasakult: Helen Sabrak (3. lennu vilistlane), Kerttu Sepp (7. lennu vilistlane), Ott Oja (9. lennus osaleja), Teibi Torm ja Artur Taevere („Noored kooli” programmi ühed loojatest). Foto: Aron Urb

 

Sellel kuul sai SA Noored Kooli kümneaastaseks ning 18. novembril tähistasid programmis osalejad, vilistlased, koostööpartnerid, toetajad ja hariduse sõbrad seda sündmust Energia Avastuskeskuses.

SA Noored Kooli kommunikatsiooni­juhi Mariell Raisma sõnul on organisatsioon toonud Eesti koolidesse 145 inimest, nende seas on 106 vilistlast ja 39 praegu programmis osalejat. 106 vilistlasest 80 protsenti on tänaseni hariduses, koolis töötab 58 protsenti. Nende seas on õpetajaid, õppejuhte, direktoreid. Kümne aastaga on programmis osalenud õpetanud umbes 16 000 õpilast.

SA Noored Kooli valiku- ja vilistlassuhete juhi ­Iiris Oosalu sõnul otsitakse programmi mitmekülgse taustaga tegusaid ja motiveeritud inimesi. Oluline on, et kandidaadil oleks selge soov panustada haridusse ning ta oleks läbi mõelnud, miks ta sinna kandideerib.

Otsime programmi inimesi, kes soovivad õppida, ennast eestvedajana arendada ning on avatud eneseanalüüsile,” märkis Iiris Oosalu. „Usume, et valmisolek ja oskus eneserefleksiooniks on õppimise üks alustala. Programmis „Noored kooli” osalejad oskavad hästi suhelda ja koostööd teha, nad on sihikindlad, lahendusmeelsed ja loovad ning tugeva missioonitundega.”

Noored kooli” kogukond tunnustas kolmandat aastat järjest inimesi, algatusi, ettevõtmisi, mis hariduses silma on jäänud.

Auhinnad pälvisid:

  • Õppija Harri – „Noored kooli” 8. lend
  • Julge Harri – Indrek Lillemägi, Katri Hoogand ja terve Emili kooli meeskond
  • Muutuste Harri – Kalamaja avatud kool
  • Hooliv Harri – Grete-Stina Haaristo

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!