Noorte terviseteemalisi projekte iseloomustab nutikus

7. nov. 2016 Tervise arengu instituut - Kommenteeri artiklit

Tervise arengu instituudi noorte terviseteemaliste projektide konkursil TEIP ehk „Tervist edendava idee projekt” osales sel aastal 45 projekti, neist 18 nooremast ja 27 vanemast vanuserühmast. Saabunud projekte iseloomustav märksõna on nutikus.

Näiteks kasutatakse noorte seas tervisliku toitumise edendamiseks fruktodisaini ehk puu- ja köögiviljadest kujude ja figuuride meisterdamist. Samuti esitleti põnevaid ja mitmekesiseid võimalusi, kuidas rohkem liikuda. Nende seast võis leida vibulaskmise, käesurumise ja loodusmatkal pildistamise). Ent tähelepanuta ei jäänud ka vaimse tervise hoidmine ja suitsetamisest loobumine. Noored kaasasid oma projektidesse ka kogukonda.

Eriliselt jäid konkursi žüriile silma need, kes oskasid toitumist, liikumist ja vaimse tervise hoidmist oma projektides kokku põimida. Žürii hinnangul on noored terviseteadlikud ning enda ja kaaslaste tervisest hoolivad.

Projektide hindamisel lähtus žürii idee uudsusest ja omapärast, mõjust tervisekäitumise kujundamisele, läbimõeldud tegevuskava olemasolust ja sisukusest, projekti jätkusuutlikkusest ja haaratava sihtgrupi suurusest. Hea projekti tunnus on läbimõeldud tegevus- ja ajakava ning projekti teostatavus.

Võitnud projektid nooremas vanuserühmas (8. klass ja nooremad):

I koht – „Müüdimurdjad – kepikõnd noorte sekka!”, Järvakandi avatud noortekeskus, projektijuht Birgit Jaansalu

II koht – „Siseterviserada Tartu Variku koolis”, Tartu Variku kool, 8.a klass, projektijuht Sander Lepp

III koht „Teadlikult suitsuvabaks”, Puka noortekeskus, projektijuht Käti Püss

 

Võitnud projektid vanemas vanuserühmas (9. klass ja vanemad):

I koht – „Lauatennis kui päästeingel”, Paide ühisgümnaasium, 11. klass, projektijuht Johanna Tuisk

II koht „Noortelt noortele – teatris tervemaks”, Kohila Gümnaasium, 10. klass, projektijuht Anet Saarna

III koht –„Vitamiinidega talvele vastu”, Leie avatud noortekeskus, projektijuht Grete Sass

 

Võitnud projektidega saab tutvuda Terviseinfo veebilehel.

Konkursi võitnud terviseprojektid saavad igaüks kuni 640 eurot nende elluviimiseks. Lisaks ootab välja valitud projekti liikmeid ka auhind.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!