Noorteühingud saavad taotleda riigieelarvelist toetust järgmiseks aastaks

3. nov. 2016 HTM - Kommenteeri artiklit

Aastatoetust võivad taotleda noorteühingud, millel on vähemalt 500 liiget, kellest kaks kolmandikku on noored ning mis tegutseb vähemalt viies maakonnas. Taotlused tuleb esitada haridus- ja teadusministeeriumile hiljemalt 1. detsembriks.

Taotlustingimused on ministeeriumi kodulehel.

Aastatoetuste taotlemise tingimused on võrreldes varasemaga muutunud. Ministeeriumi ja noorteühingute ühise arutelu tulemusena on loobutud igaks aastaks noortevaldkonna prioriteedi määratlemisest, mis oli seni toetuse taotlemise alus.

Edaspidi seondub ühingute tegevus selgemalt noortevaldkonna arengukavas seatud pikaajaliste eesmärkidega:
– noorel on rohkem valikuid oma loome- ja arengupotentsiaali avamiseks;
– noorel on väiksem risk olla tõrjutud;
– noorte osalus otsustes on rohkem toetatud;
– noortevaldkonna toimimine on mõjusam.

Samuti on noorteühingutel edaspidi võimalus taotleda aastatoetust üheks või kaheks kalendriaastaks. Üheks aastaks taotledes tuleb ühingul kirjeldada oma tegevuste mõju vähemalt kahe noortevaldkonna arengukava alaeesmärgi saavutamisse ja kaheks aastaks taotledes panustamist kõigi nelja alaeesmärgi saavutamisse.

  1. aastal sai riigieelarvelist toetust 17 üleriigilist noorteühingut kogusummas ligi pool miljonit eurot.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!