Pimedate Ööde filmifestival näitab esmakordselt teadusfilmide eriprogrammi

10. nov. 2016 Eesti teadusagentuur - Kommenteeri artiklit

11.‒27. novembrini toimuval Pimedate Ööde filmifestivalil jõuab vaatajate ette esmakordselt teadusfilmide eriprogramm, millele pani oma õla alla Eesti teadusagentuur.

Laste- ja noortefilmide alafestivalil JustFilm linastuva teadusfilmide programmi eesmärk on koos maailma avastada, õppida tundma keemia-, füüsika- ja matemaatikanähtusi ning mõista, kuidas keerukad valemid ja reaktsioonid töötavad, ehk teada saada, kuidas toimib maailm meie ümber.

Visuaalselt võimsad dokumentaalfilmid viivad kõik vaatajad teaduse põnevatele radadele,  näidates, milleks kaasaegne teadus on võimeline ja kuhu see on teel.

Filmiseansi eel teeb lühikese sissejuhatuse teadlane, kelle uurimisvaldkonda filmis näidatu puudutab.

16. novembril järgneb filmile „Igavene eluarutelu kinosaalis, mida korraldab Eesti teadusagentuur koostöös Eesti teadusajakirjanike seltsiga ning osalevad teadusajakirjanik Priit Ennet ja neuroteadlane Jaan Aru.

Seansid

Online-armastus

15.11 kl 15.30 Mustamäel  –  sissejuhatus teeb Daniele Monticelli Tallinna ülikoolist

16.11 kl 14 Mustamäel – sissejuhatuse teeb PREP koolitaja ja sotsiaaltöötaja Heidi Rätsep

Päikesesüsteemi ookeanid

15.11 kl 16.45 Mustamäel – sissejuhatuse mõlemale seansile teeb Mario Mars Tallinna tehnikaülikoolist

16.11 kl 15.15 Mustamäel

Imeline elekter

15.11 kl 18.15 Mustamäel ja 18.11 kl 16:30 Solarises ‒ sissejuhatus Elektrilevilt

Igavene elu

16.11 kl 16:30 Mustamäel –  sissejuhatus Jaan Arult Tartu ülikoolist. Vestlusringis seansi järel on Priit Ennet Eesti teadusajakirjanike seltsist ja Jaan Aru Tartu ülikoolist.

Filmide sünopsised

“Online-armastus”

„Päikesesüsteemi ookeanid”

„Igavene elu”

„Imeline elekter”

Kohtumiseni kinos, sest on, mida avastada!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!