Pool miljonit eurot lastele kultuurielamuste pakkumiseks

28. nov. 2016 SA Aitan Lapsi - Kommenteeri artiklit

Viis aastat tagasi alanud heategevusprojekt Aitan Lapsi on taararaha annetustega kogunud pool miljonit eurot, mille abil on kultuurielamusi pakutud kümnetele tuhandetele lastele.

Tänu heade inimeste annetustele on heategevusfondil Aitan Lapsi olnud võimalik kultuurielamusi pakkuda teatri, kunsti ja kirjanduse vallas. Suurim osa kogutud annetustest on läinud lastele harivate teatrielamuste pakkumiseks. Projektiga on liitunud pea kõik aktiivsed teatrid ning tänu sellele pääsevad vähekindlustatud lapsed teatrisse kõikjal Eestis.

Selle aasta novembris algas SA Aitan Lapsi, Eesti Pandipakendi ja kultuuriministeeriumi koostöös projekt „Teater lasteaeda”, mille raames annavad konkursiga välja valitud teatrid lasteaedades üle Eesti 120 keskkonnateemalist etendust. Etendused kestavad kuni 2017. aasta suveni.

Heategevusfond Aitan Lapsi eesmärk on lisaks teatrielamustele tuua lasteni ka kirjandus ja kunst. Nii algatati 2015. aasta veebruaris koostöös Eesti kunstimuuseumiga suurprojekt „Aitan lapsi kunsti juurde”. Selles võimaldatakse koolilastel tasuta külastada Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumi ning Mikkeli, Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumi. Iga selline külastus Eesti kunstimuuseumi muuseumisse toimub vastavalt laste vanusele koostatud haridusprogrammi raames. Alates 2015. aasta märtsist on heategevusfond aidanud kunsti juurde 7600 last.

2014. aastal käivitunud projekti raames tõi SA Aitan Lapsi koos Eesti lastekirjanduse keskuse, OÜ-ga Plaat Detail ja metallifirmaga ASSI liikuvad raamatukogud ehk raamatukarussellid Eesti haiglate lasteosakondadesse. Eritellimusel valminud raamatukarussellid on varustatud lauamängude ja Eesti lastekirjandusega. Selle eest, et Eesti haiglate lasteosakondades oleks alati suur valik rõõmsa sisuga lasteraamatuid, hoolitseb Eesti lastekirjanduse keskus.

Aitan Lapsi nõukogu liikme Rauno Raali sõnul on heategevusfondil tegutsemispõhimõte, mille järgi peab iga annetatud taararaha sent minema otse laste toetamiseks, mitte kuluma administreerimiseks või vahendamiseks: „Kõik fondiga seotud inimesed panustavad oma aega ja ressursse vabatahtlikena.”

Tänu lahketele inimestele, kes on viimase viie ja poole aasta jooksul pakendiautomaatide kaudu annetanud praeguseks juba pool miljonit eurot, on Aitan Lapsi saanud rõõmustada 59 932 last, kes on käinud tasuta teatris, ja 7592 last, kes on käinud muuseumis.

Kokku on head inimesed annetanud üle 500 000 korra, mis teeb ühe annetuse keskmiseks summaks 0,99 senti.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!