Rahvusvahelise koolidevahelise võistluse Prin(t)ouch võidud läksid Tallinna polütehnikumi ja Moskva trükikooli

28. nov. 2016 Kärt Kallaste - Kommenteeri artiklit

Üleeile jõudsid lõpule kolm Tallinna polütehnikumis toimunud rahvusvahelist kõrg- ja kutsekoolide tudengite ja õpilaste võistlust, mis koonduvad ühisnime alla Prin(t)ouch: kujundusgraafika võistlus Trükis+, Baltimaade esimene trükkalite võistlus Imprint ja 24 tunni fotograafiavõistlus Tallinn 144K.

Kujundusgraafika võistluse Trükis+ võitis Tallinna polütehnikumi õpilane Marje Kask, Baltimaade esimese trükkalite võistluse Imprint esimene koht läks Anzelika Aksenovale Moskva trükikoolist ning 24-tunni fotograafiavõistluse Tallinn 144K võitis Tanel Topaasia samuti Tallinna polütehnikumist.

Juba kuuendat aastat toimunud Trükis+ on kasvanud suurimaks graafilise disaini õpilaste ja tudengite vaheliseks mõõduvõtmiseks Baltimaades. Tänavu võistlesid osalejad Pimedate Ööde filmifestivalile järgmise aasta festivaliprogrammi tutvustava trükise ja fotostendi kujundamises, parimad tööd lähevad järgmisel aastal kasutusele.

Esmakordselt toimus samal ajal ka Baltimaades esimene trükkalite võistlus Imprint, kus Eesti ja Moskva koolide trükitehnika õpilased võistlesid ofset- ja digitrüki masinate kasutamises, ning 24 tunni tänavafotograafia võistlus Tallinn 144K, kus osalejatele anti ülesanne kujundada omanäoliselt Uus Maailm. Ülesande täitmiseks oli 27 tundi: 24 pildistamiseks ja kolm töötlemiseks.

Võistlusel Trükis+ sai teise koha Tartu kunstikooli õpilane Kaile Tuvi ning kolmanda Tartu kõrgema kunstikooli tudeng Margit Urva.

Trükkalite võistluse Imprint teise ja kolmanda koha said Tallinna polütehnikumi õpilased Lilija Anzelika Kostrova ja Lauri Laurimäe.

Fotograafiavõistluse Tallinn 144K teise koha sai Evelin Lumi Tartu kunstikoolist ning kolmanda koha Agija Bataraga Riia kunstikoolist.

Kujundusgraafika võistlus Trükis+, Baltimaade esimene trükkalite võistlus Imprint ning 24-tunni fotograafiavõistlus Tallinn 144K toimusid kolmapäevast reedeni (23.-25. novembrini) Tallinna polütehnikumis. Kolmel võistlusel osales ligi 50 tudengit ja õpilast Eesti, Moskva ja Riia kutse- ja kõrgkoolist: Eesti kunstiakadeemiast, Kuressaare ametikoolist, Moskva trükikoolist, Narva kutseõppekeskusest, Riia kunstikoolist, Riia tehnikakoolist, Tallinna polütehnikumist, Tartu kõrgemast kunstikoolist, Tartu kunstikoolist ja Tartu kutsehariduskeskusest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!