Riigikogu erikomisjoni avalikul istungil on arutelu all laste tervishoiu korraldus

21. nov. 2016 Riigikogu pressiteenistus - Kommenteeri artiklit

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, kus arutletakse riigikontrolli aruande „Riigi tegevus laste tervise hoidmisel ja ravimisel” üle.

Riigikontrolli aruandest selgub, et riigikontrolli hinnangul ei taga praegune laste tervishoiukorraldus laste tervise probleemide ennetamist, õigeaegset avastamist, süsteemset jälgimist ja järjepidevat ravi. Olukorra parandamiseks tuleb luua perearsti- ja eriarstiabi, koolitervishoiu-, lastekaitse-, õppenõustamisteenuste ning terviseedenduse pakkumise spetsialistide sisuline koostöö.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul tekitab komisjonile tutvustatud aruanne äärmiselt sünge meeleolu. „Selge on see, et on viimane aeg võtta vastu otsused, mis peaksid kardinaalselt muutma laste tervise kontrollimise seisu Eestis,” sõnas Stalnuhhin. „Selle eesmärgi saavutamiseks korraldabki erikomisjon tavapärasest laiapõhjalisema arutelu ümarlaua ääres,” lisas ta.

Riigikontroll analüüsis, kas laste tervishoiu korraldus tagab, et tervisehäiretega ja haiged lapsed leitakse õigel ajal üles, kas spetsialistide ja lapsevanemate infovahetus toimib, kas lapsed saavad vajalikku abi, kui tervisehäired ja haigused tuvastatakse, ning kas laste tervise hoidmise ja ravimise eest vastutavad osapooled moodustavad toimiva võrgustiku. Samuti uuris riigikontroll, kui kättesaadavad on laste tervishoiuteenused elukoha, vanuse ja sotsiaalse tausta põhjal.

Arutelule on kutsutud sotsiaalministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti haigekassa, tervise arengu instituudi, Eesti arstide Liidu, Eesti lastearstide seltsi, Eesti psühhiaatrite seltsi, Eesti perearstide seltsi, SA Tallinna Koolitervishoiu, Tartu Koolitervishoiu OÜ ning riigikontrolli esindajad.

Avalik istung riigikogu konverentsisaalis algab kell 13. Istungist toimub veebiülekanne.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!