Seiklused ühendavad

3. nov. 2016 Ester Barkala Tallinna 21. kooli ajalooõpetaja ja klassijuhataja - Kommenteeri artiklit

MTÜ OleLukoe projekt „Seiklused ühendavad” on mõeldud varamürsikueas Tallinna noortele eesti ja vene õppekeelega koolidest. Eesmärk iseenesest on väga lihtne: viia seiklusmänge mängides kokku eesti ja vene koolide 5. klassi õpilasi, et nad üksteist paremini mõistma ja toetama õpiksid ning uusi sõpru leiaksid.

Antud projekti raames kohtusidki 14. oktoobril Viikingite külas Ehte humanitaargümnaasiumi ja Tallinna 21. kooli 5. klassi õpilased. Kuigi ilm oli sombune ja esmakohtumine võõraste õpilastega tekitas esialgu umbusku, hakkas olukord varsti muutuma. Seiklusmängude korraldajad jagasid õpilased paaridesse: ikka üks vene ja teine eesti koolist. Seejärel anti kätte kaardid, mis eeldasid head orienteerumist territooriumil. Tekst oli osaliselt vene ja osaliselt eesti keeles. Üles tuli leida erinevad „objektid”, aga seda sai teha vaid üksteisega suheldes.

Seiklusõppemeetodid võimaldasid noortel ka sõnatult suhelda, mis oligi kõige põnevam. Pärast otsimisülesandeid ja miniviktoriini tuli õpilastel oma oskusi proovile panna vibulaskmises ja mõõgavõitluses – ikka viikingite moodi. Oma õpilasi jälgisid ja suunasid õpetajad – huvijuhid Ülle Murmann ja Irina Voitsehovitš Ehte humanitaargümnaasiumist ja allakirjutanu Tallinna 21. koolist. Pärast isukat lõunapausi toimus ka autasustamine ja kolm esimest kohta said diplomid. Päeva lõpetuseks tehti mitmeid toredaid ühiseid selfisid ning ühispilt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi  uue keele omandamine võtab tunduvalt rohkem aega, siis eneseületamine ja suhtlemine keerulistes seiklusmängudes andis toreda võimaluse eesti ja vene noorte uuteks kohtumisteks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!