Sipsik ja vana aja asjad” jõuab vaatajate ette

16. nov. 2016 Rahvusooper Estonia - Sipsik ja vana aja asjad” jõuab vaatajate ette kommenteerimine on välja lülitatud

Rahvusooper Estonia lavastus „Sipsik ja vana aja asjad”. Foto: Elina Malleus

Täna, 16. novembril jõuab Estonia kammersaalis vaatajate ette Eno Raua raamatu ainetel sündinud muusikaline lastelavastus „Sipsik ja vana aja asjad”. Loo lavastaja ja kunstnik on Kati Kivitar, muusika on kirjutanud Katri Rebane ja helikujunduse teinud Raido Linkmann teatrist NO99. Mängivad Külli Teetamm ja Andero Ermel Tallinna Linnateatrist.

Lavastaja sõnul on vana aja asjadel oluline tähendus. „Kutsume Estonia teatrimaja pööningule kõiki lapsi, kes tahaksid leida vanadest kallitest mänguasjadest uusi seiklusi – uueks mängitud vana on alati etem kui tuhat uut asja. Ootame ka lapsevanemaid, kel soov kohtuda lapsepõlvemälestustega ja taasavastada mänguoskus,” ütles Kati Kivitar. „Pühade-eelsel ajal loodetakse ikka, et aset leiaks mõni väike ime. Et see juhtuks, tuleb aeg korraks maha võtta,” lisas ta.

Jõuludeks tulevad suureks sirgunud Anu ja Mart oma lapsepõlvekoju. Pööningult vanade asjade hulgast leiavad nad oma kalli Sipsiku. Sellest taaskohtumisest algab lavastus ja mäng. “Sipsik ja vana aja asjad” sobib vaatamiseks koolieelikutele ja nooremas koolieas lastele. Kolmkümmend kaks etendust müüdi kiiresti välja, praegu on müügile jõudnud lisapiletid.