Tallinna keskraamatukogu soovitab: Merest ja saartest

4. nov. 2016 Tallinna Keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit

keskraamatukoguRootsi kirjaniku Katarina Mazetti raamat „Viikingid ja vampiirid” on lugu neljast lapsest, kes veedavad suvevaheaega oma kunstnikust tädi juures mugavuste ja telekata Pütisaarel.

Tädi Frida on saare ainuomanik ja ainus püsielanik. Kolm varateismelist: 12- aastased Julia ja Alex, 11-aastane Georg ning 9-aastane Kimmu ootavad Idasadamas tädi Fridat, et koos saarele minna. Oodatakse mitu tundi ja otsustatakse ise Taximaxiga kohale sõita.

Tädi Frida maja on tühi, raadio mängib. Kõhedust tekitavad Kimmu vampiirilood ja lugu hüljatud kummituslaevast Mary Celestest. Tädi koos viikingiaegse mündiga leitakse maa alt üles, aga tulemas on õudsed ööd ja päevad. Kui tädi mandrile sõidab ja lapsed üksi Pütisaarele jätab, siis tundub, et legend julma mereröövli Susi röövretkest saarele on tegelikkuseks saanud.

Pütisaarel olemise teeb nauditavamaks prantsuse nõbu Alexi kokakunst.

Hedda Peedi raamatus „Minu tuletornid” saate koos matka­selliga kaasa teha retke Eesti tuletornidesse.

Jaan Künnapi raamatu „Sõlmed ja pleisid” abil saate õppida tegema sellist seasõrga, mida Tjorven „oskas juba sünnist saati”. Raamatus on peale merel kasutatavate sõlmede veel õngesõlmede, alpinis­mi ja arborismi sõlmede ning lipsusõlmede õpetused. Tutvustatakse köite ja sõlmede ajalugu ning kasutatakse vanu eestipäraseid nimesid.

David Lamberti „Põnev ja salapärane ­ookean” tutvustab huvitavaid fakte maailmamerest, aga ka müütilisi merekoletisi. Raamatu lõpus on sõnastik. Väiksemale lugejale on „Pildiraamat merest”, kust muuhulgas saab teada, kuidas tekkis Maale vesi ja kui mitmekümneks minutiks võib hüljes vee alla jääda.

Viiu-Marie Rummo raamatus „Maailmarändur Nööp” leiab Hiiumaal suvitav poiss suurelt Kukka kivilt klaasnööbi. Isa jutustab, et nööbi kaotas jaapani muusik. Hai hambajälgedega nööp on eri inimeste kätte sattudes mööda maailma rännanud. Nööbi teekond on näha Kadi Kurema vahvatel piltidel ja maakaardil.

Väikese inimese suured reisid” sisaldab eesti autorite mere- ja reisimiseteemalisi luuletusi. Regina Lukk-Toompere piltidega raamat märgiti 2009. aastal ära „25 kauneima Eesti raamatu” ­hulgas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!