Tartu ülikool ja Swedbank allkirjastasid koostöö raamlepingu

30. nov. 2016 - Kommenteeri artiklit
Foto: Andres Tennus / Tartu ülikool

Foto: Andres Tennus / Tartu ülikool

30. novembril allkirjastasid Tartu ülikooli rektor Volli Kalm ja Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt raamlepingu, mis sõnastab eesmärgid pikaajaliseks koostööks majanduse, IT. ja matemaatika valdkonnas, arendades õppekavasid, panustades õppetöösse ning toetades interdistsiplinaarsete projektide elluviimist.
Lisaks praktikakohtade pakkumisele, õppetöösse panustamisele ning programmide väljatöötamise toetamisele tehakse koostööd ka eesti keele ja kultuuri säilitamise eesmärgil, panustades Vikipeedia Miljon+ projekti eeskätt finantsterminoloogia eestikeelsete artiklite kirjutamisel. Samuti osaleb Swedbank kuldsponsorina detsembris toimuval sTARTUp Day festivalil, kus kuulutatakse muuhulgas välja stardirahastu Prototron võitjad. Lisaks planeeritakse pikaajalist koostööd IT-valdkonnas, arendamaks andmemodelleerimise ja -teaduse kompetentsust, samuti on Swedbank väga huvitatud innovatsiooni- ja ettevõtlusalasest koostööst ülikooliga, mis saab uue sünergia planeeritavas õppehoones Delta.

Ramlepingu allkirjastamine on loomulik jätk juba varasematele koostööprojektidele, sh Marlon Dumas’ professuuri toetamine (2007. aastal loodud tarkvaratehnika professuur, mis on ainus täismahus erasektori rahastatav professuur Eestis. Marlon Dumas’ professuur on andnud tugeva tõuke rahvusvahelistumisele ülikoolis, viies rahvusvahelise tarkvaratehnika magistriõppekava avamiseni 2009. aastal) ning 2015. aasta kevadel avatud matemaatilise majandusteaduse ingliskeelse magistriõppekava toetamine.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!