Tartu ülikooli senat nimetas TÜ Narva kolledži uueks direktoriks Kristina Kallase

25. nov. 2016 - Kommenteeri artiklit

Tänasel Tartu ülikooli senati istungil valiti TÜ Narva kolledži uueks direktoriks Kristina Kallas, kes alates 1. septembrist 2015 täitis kolledžis direktori kohusetäitja ülesandeid.
TÜ Narva kolledži oluline roll on edendada kahe rahvuse integratsiooniprotsessi ning olla partneriks lisaks Eesti ja Euroopa ülikoolidele ka Venemaa õppe- ja teadusasutustele. Kristina Kallas näeb Narva kolledžit mitte üksnes hariduse andjana, vaid ka kui ideede initsiaatorit ja koostöö arendajat Ida-Virumaal ja idapoolse piiriülese koostöö suunal. Üks suuremaid eesmärke, mille Kallas endale ja Narva kolledžile seadnud on, puudutab rahvusvahelistumist. „Me peame hakkama senisest enam mõtlema välistudengite ja -õppejõudude toomisele Narva,” sõnas Kallas. Samuti soovib uus direktor ümber kolledži luua teadus- ja arenduskompetentsuse keskuse: „Ma näen Narva kolledžit kui tugevat piirkondlikku kompetentsikeskust, mis võiks juhtida ka venekeelse hariduse tulevikku,” sõnas Kallas.

Akadeemilise poole pealt on Kallase eesmärk arendada kolledži õppekavu, pakkudes Eestis parimat õpetajaharidust töötamiseks mitmekeelses koolis. Üheks eesmärgiks on ta seadnud ka nominaalajaga lõpetamist toetavate tegevuste järjekinda elluviimise. „Kuna peamine kitsaskoht on eesti keele kui võõrkeele tasemeeksami sooritamine, peab fookusesse võtma keeleõppe tõhustamise,” leidis Kallas.

2007. aastast on Kallas MTÜ Balti uuringute instituudi juhatuse liige. Ta on töötanud SA Archimedes Euroopa Liidu teadus- ja arenduskoostöö programmi kontaktina, olnud suhtekorraldusagentuuris Hill & Knowlton vanemkonsultant avaliku sektori kommunikatsiooni alal ning TÜ riigiteaduste instituudis erakorraline teadur. Aastatel 2011‒2015 oli ta MTÜ Eesti pagulasabi juhatuse esimees.

Kristina Kallas õppis Tartu ülikoolis ajalugu. 2002. aastal kaitses ta magistrikraadi Ungaris Kesk-Euroopa ülikoolis teemal „Rahvussuhete kujunemine Nõukogude Eestis”. Praegu on ta lõpetamas doktoriõpet Tartu ülikoolis, doktoriväitekirja teema on etnopoliitilise paradigma muutus mitmerahvuselistes riikides ja see käsitleb Eestit, Saksamaad ja Makedooniat.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!