TTÜ Mektory start-up-konkurss lennutab parimad Silicon Valleysse ja Euroopa innovatsiooni akadeemiasse

3. nov. 2016 Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory - Kommenteeri artiklit

Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory ootab üliõpilaste start-up-meeskondi osalema seitsmendat korda toimuval TTÜ Mektory start-up-konkursil, mille finaal  toimub 7. detsembril. Eelistatavalt tehnoloogiavaldkonna äriideede esitamise tähtaeg on 28. november. Peaauhinnaks on reis Silicon Valleysse, kus on võimalik kohtuda Eesti ettevõtetega USA-s ja esitleda oma ideed kohalikele investoritele.

Ettevõtluskonkursile saavad oma idee esitada kõik idufirma loomisest huvitatud õppurid Eestist. TTÜ Mektory on start-up-võistlust korraldanud 2011. aastast eesmärgiga julgustada tudengeid oma ideid ärimudeliks arendama ja uusi ettevõtteid looma. Septembrist on toimunud igal nädalal TTÜ Mektory STARTERtech äriideede arenguprogrammi koolitused, mis on juhendajate abil ladunud tudengite ideedele tugeva vundamendi.

„Meie start-up-programmide kõige olulisem eesmärk on nakatada ülikoolide, kutse- ja rakenduskõrgkoolide õppureid ettevõtluspisikuga ning anda neile oskused ettevõtte rajamiseks,” ütles Oks ja lisas, et nii on alguse saanud üle 200 äriidee ning loodud palju uusi  töökohti. „TTÜ Mektory Startup konkursi juures on siiski kõige olulisem enda ja oma idee proovilepanek ning ekspertidelt saadud tagasiside.” Oks nentis, et loomulikult motiveerib tudengeid ka väärikas auhinnafond ning rahvusvaheline ja tunnustatud žürii, mille esimeheks finaalis on Ameerikast pärit Seattle Angel Conference asutaja, koolitaja ning mentor John Sechrest.

Konkursil osalemiseks peab meeskonnas olema 2‒5 liiget, kellest vähemalt pooled on tudengid. Ideekirjeldust ühel A4 lehel oodatakse 28. novembri südaööni aadressil anu.oks@ttu.ee.

5. detsembril toimuvas eelvoorus esitlevad kõik meeskonnad oma ideed kuni kolme minuti jooksul žüriile, kes valib välja 15 parimat. Finaali eel saavad parimad Sechrestilt personaalset tagasisidet ning nõustamist esinemiseks.

Tänavuse konkursi auhinnafond on ca 35 000 eurot. Auhindade seas on õppereis Silicon Valley’sse, piletid meeskonnale Euroopa innovatsiooni akadeemia start-up-suveprogrammi, tasuta kontoriruum TTÜ Mektorys ja juriidiline nõustamine Tedre advokaadibüroolt üheks aastaks, piletid Latitude59 konverentsile, teenused ja mentorlus nii Tehnopoli start-up-inkubaatorilt kui ka Prototronilt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!