Ühiskonnateaduste instituudis avatakse infoühiskonna olemust
Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituut (ÜTI) korraldab koostöös TÜ infoühiskonna keskusega 4. novembril kell 10 kõrgel tasemel interdistsiplinaarse seminari „Age of information (overload)”. Seminar on huvilistele tasuta.
Seminaril analüüsitakse infoajastu eri tahke ning arutletakse infoühiskonnaga kaasnevate riskide ja võimaluste teemal. Üritusel esinevad suurepärased ja inspireerivad teadlased, kes tegelevad igapäevaselt infoühiskonna ja sellega kaasnevate nähtuste (nt sotsiaalmeedia) uurimisega.
„Mul on väga hea meel, et esimest korda on Eestit külastamas ja meie seminaril enda trükisoojast raamatust „Why Do We Post?” rääkima tulemas maailmakuulus antropoloog professor Daniel Miller,” rõõmustas seminari korraldaja professor Andra Siibak.
Esmakordselt on võimalus kuulda, millest räägib maailma internetiuurijate assotsiatsiooni (AOIR) presidendi Axel Brunsi (Queensland Technology University) peatselt valmiv raamat. Professor Bruns käsitleb oma raamatus ajakirjanduse/ajakirjanike rolli muutust sotsiaalmeedia ajastul.
Oma viimastest empiirilistest uuringutest räägib Pille Pruulmann-Vengerfeldt (Malmö University). Seminaril esineb veel Michael Krona (Malmö University), kes uurib ISIS-e terrorirühmituse sotsiaalmeedia kasutuspraktikaid ning avab seminaril nende tagamaid.
Välismaa teadlastele lisaks esinevad ühiskonnateaduste instituudi õppejõud professor Veronika Kalmus ja Mari-Liis Madisson. Kuulata saab, millise nurga alt uurivad infoühiskonna temaatikat näiteks TÜ politoloogid ja psühholoogid.
Seminar toimub Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ruumis 215. Osalemiseks on vajalik eelnevalt registreerida ÜTI kodulehel.
Täpsem informatsioon ja seminari ajakava on siin.