Algab kandidaatide esitamine Eesti Vabariigi kultuuri- ja spordipreemiatele

7. dets. 2016 Kultuuriministeerium - Kommenteeri artiklit

Kultuuriministeerium ootab 10. jaanuarini 2017 kandidaate 2016. aasta Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks.

Kolm kultuuripreemiat antakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest, viis preemiat 2016. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest. Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, preemia varasemad laureaadid või omavalitsused ning teised juriidilised isikud, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridustegevus.

Kaks spordipreemiat määratakse elutöö eest ning kuus preemiat 2016. aasta tulemuste eest. Ettepanekuid võivad teha ministeeriumid, maavalitsused, omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus.

Nii kultuuri- kui ka spordipreemiate kandidaadid tuleb esitada taotlusvormil, mis on kultuuriministeeriumi kodulehel siin. Avaldused peavad allkirjastatuna olema laekunud 10. jaanuariks 2017 kultuuriministeeriumisse (Suur-Karja 23, 15076 Tallinn) või digitaalselt allkirjastatuna aadressil preemia@kul.ee.

Eesti Vabariigi kultuuri- ning spordipreemiad antakse üle vabariigi aastapäeva ajal.

2016. aastal pälvisid kultuuripreemia pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest tegevuse eest Jaan Kaplinski, Ülo Vilimaa ja Veljo Kaasik. Vaata kõiki tunnustatuid siit. Spordivaldkonnas määrati elutööpreemia laureaatideks Selma Multer ja Erika Salumäe, kõiki tunnustatuid saab meelde tuletada siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!