Anti üle Viljandi kultuuriakadeemia sõbra ja aasta töötaja preemiad

6. dets. 2016 TÜ Viljandi kultuuriakadeemia - Kommenteeri artiklit

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tähistas eile, 5. detsembril rahvusülikooli 97. aastapäeva piduliku kontsertaktusega, kus anti üle kultuuriakadeemia aastapreemia ja sõbra tiitel. Mõlema auhinna osaliseks said kooli vilistlased.

Kultuuriakadeemia sõbra tiitliga tunnustatakse isikut väljastpoolt akadeemiat või organisatsiooni, kelle tegevus aasta jooksul on akadeemia arengut kõige enam mõjutanud. Sõbra tiitli pälvis Männiku Metsatalu pikaajalise kauaaegse meeldiva koostöö eest.

Ene Sillamaa, Männiku Metsatalu perenaine ja kooli vilistlane ütles auhinda vastu võttes, et tema on kultuuriakadeemia sõber juba aastast 1979, mil ta siia kultuurikooli astus. „Ma polnud nii toredat kooli varem näinud. Siis astus minu laps siia ja mul on väga palju lapselapsi plaanis, kellest üks kindlasti siia õppima tuleb,” lausus Sillamaa.

Aastapreemia määratakse ettepanekute alusel aasta jooksul oma töö ja loominguliste, teaduslike või arendustegevuslike saavutustega akadeemia mainet oluliselt tõstnud põhikohaga õppejõule või töötajale. Aastapreemia sai pikkade aastate jooksul akadeemiapere eest hoolitsenud administraator Eha Undo sõbraliku töö- ja õpikeskkonna väärika hoidmise eest. Ühtlasi valisid kultuuriakadeemia tudengid ta aasta töötajaks.

Üliõpilasesindus korraldas tunnustusõhtu reedel pärimusmuusika aidas, kus aasta juhi tiitliga pärjati TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktorit Iñaki Sandovali, tudengi lemmikuks kuulutati aga etenduskunstide osakonna tantsukunsti programmijuht Kai Valtna ja aasta tudengiks sai kultuuriakadeemia üliõpilasesinduse esinaine, kultuurikorralduse eriala neljanda kursuse tudeng Eleri Helimets.

Järgmisel aastal tähistab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia oma 65. aastapäeva ja 25 aasta möödumist kultuuriharidust andva kõrgkoolina.

Kultuuriakadeemias peetud rahvusülikooli 97. aastapäeva aktust on võimalik vaadata siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!