Eesti kunstiakadeemia kuulutas välja tänavused loomepreemia ja teaduspublikatsiooni preemia laureaadid ning tublimad kolleegid

16. dets. 2016 Eesti kunstiakadeemia - Kommenteeri artiklit

15. detsembril avalikustas Eesti kunstiakadeemia rektor akadeemik Mart Kalm pidulikul akadeemia aastalõpuüritusel tänavused loomepreemia ja teaduspublikatsiooni preemia laureaadid.

Loomepreemia 2016 võitjad on
Piret Puppart, moedisaini osakonna professor
Väljapaistva loometegevuse eest Rio olümpiamängudel Eesti koondise (koos Montoniga) ja Eesti Rahva Muuseumi esindusrõivaste disainimisel.

Taavi Talve, installatsiooni ja skulptuuri osakonna dotsent
Iseseisva loomingulise eneseleidmise eest teoses „Pimetähn” (KUMU näitusel „Arhiivi ja arhitektuuri vahel”), mis pakub unikaalse kontra-ahiivi institutsionaalsele ajalookirjutusele.

Maarja Kask ja Ralf Lõoke, arhitektid, arhitektuuriteaduskonna õppejõud
Arhitektuurimuuseumis toimunud näituse „Face-to-face; Balti börsihoone lugu” eest, mis suurejooneliselt tõlgendas terrorismi ja arhitektuuri suhteid ning arhitektuurset enesekolonisatsiooni

Preemiaks on arendav lähetus kunstikeskusesse kogumaksumusega kuni 2000 eurot.

Kunstiakadeemia teadusnõukogu andis kolmandat korda välja ka teaduspublikatsiooni preemia, mis määrati tänavu arhitektile, värskele EKA doktorile Indrek Rünklale doktoritöö „Arhitektuursest mõtlemisest: seosest tunnetuslike ja ühiskondlike konstruktsioonide vahel arhitektuuri praktika näitel” eest. Juhendajad Margus Vihalemm, Clarissa Moreira.
Teaduspublikatsiooni rahalise äramärkimispreemia (Honourable Mention) sai ka tekstiilidisaini professor Nithikul Nimkulrat.

Pidulikul aastalõpuüritusel anti välja ka kolleegipreemiad, mis selgusid akadeemias läbi viidud elektroonilise hääletamise teel. Tulemused on järgmised.

Aasta meeskond

HALDUSMEESKOND

Kaido Kruusamets, Mart Saarepuu ja Andrus Audova – alati rõõmsad ja sõbralikud, alati kohal ja aitamas.

Aasta kolleeg

PIRET ELLAMAA

Pühendunud, abivalmis, vastutulelik, väga huvitatud oma tööst ja eriala arengust.

Aasta tulija

KRISTJAN MÄNDMAA

Arukas ja sõbralik, nõudlik ja heatahtlik, avatud ja aus. Suur mees, suured plaanid!

Aasta tegu

EKA UUS HOONE

Ootame sind nii väga. Mis siis veel võiks meile tähtsam olla?

Aasta juht

MART KALM

Kaasav ja innustav, uudishimulik ja põhjalik, vaimukas ja osavõtlik – hea juht, kes märkab inimest.

Üliõpilased tunnustasid parimaid õppejõude, kes on loetletud siin.

Ühtlasi pälvis välistudengite tunnustuse “The Warm Welcome Award” (Sooja külalislahkuse preemia) eesti keele õpetaja Vilma Lang.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!