Eesti kutseõppuritele anti üle esimesed digipassid

9. dets. 2016 Samsungi DigiPass - Kommenteeri artiklit

8. detsembril toimus koolitusprogrammi Samsungi DigiPass finaalüritus, kus Tallinna ülikool, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Eesti noorteühenduste liit ja Samsung Electronics Baltics andsid kutseõppuritele üle esimesed digipassid. Noored läbisid viiekuulise koolitusprogrammi, mille eesmärk oli arendada kutseõppurite digitaalseid oskusi ja sotsiaalseid pädevusi.

Noored kogusid iga uue oskuse omandamise eest õpimärke ja koostasid oma digiportfooliod, millele viitab äsjaomandatud digipass. Nii on digipassid tulevastele tööandjatele justkui tõestuseks programmi kestel saadud teadmiste ja oskuste kohta ning need aitavad leida teed unistuste töökohani.

Koolitusprogrammis osalesid kutseõppurid Tallinnast, Tartust, Pärnust, Ida-Virumaalt, Valga- ja Raplamaalt, kes arendasid oma ala ekspertide käe all meeskonna digilahendusi, nende hulgas nii sotsiaalseid kui ka digitaalseid oskusi. Programmis käsitleti digivaldkonna teemasid, näiteks digivahendite kasutamist töökohal, digitaalse portfoolio koostamist, prototüüpimist, ettevõtlikkuse ja liftikõne oskuste arendamist. Samuti õpetatati noori looma virtuaalreaalset sisu ja kasutama seda õppetöös või töökohal.

Programmi viidi tänavu läbi esmakordselt, huvilistel on võimalus kandideerida ka järgmisel aastal. Lisainfot Samsung Digi Passi kohta on võimalik saada siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!