Eesti majandusõpetajatel toimus tipptasemel sügiskool

5. dets. 2016 Silja Enok Vändra gümnaasiumi majandusõpetaja - Kommenteeri artiklit

Sügisesel koolivaheajal külastas Tallinna USA Colorado ülikooli õppejõud John Brock. Ta viibis siin JA Eesti kutsel ja viis läbi kolmepäevase majandusõpetajate sügiskooli.

Koolitus tõi kokku kõikide kooliastmete majandusõpetajad, haridusametnikud ja ettevõtjad. Kohtumise eesmärk oli jagada osalejatele taustateadmisi mikromajandusest, anda oskusi ettevõtlusteemade uuenduslikumaks õpetamiseks ja viia kokku õpetajad ning ettevõtjad-mentorid. Sügiskooli mõtte ‒ suurendada õpetajate enesekindlust, avardada vaadet õppetöö korraldamiseks klassis ja täiustada metoodikat ‒ ütles välja Eesti majandus- ja ettevõtlusõpetajate seltsi juht Elbe Metsatalu.

John Brock on ülemaailmse majandushariduse organisatsiooni Global Economic Education Alliance asutaja ja president. Tunnustatud õppejõuna on ta aastate jooksul pidanud loenguid paljude maailma maade ettevõtlus- ja majandusõpetajatele. Viimase aasta jooksul on dr Brock käinud lisaks Eestile õpetamas Peruus, Uruguays, Indoneesias ja Ukrainas.

Seminari teooriaosas leidsid käsitlemist paljud teemad, teiste hulgas nõudlus ja pakkumine, piirprintsiip, majanduse ja ettevõtluse sotsiaalsed eesmärgid, turgude toimimine, ettevõtluse riskid. Loengud vaheldusid rühmatööde ja simulatsioonimängudega. Arvutisimulatsiooni tootmisprotsesside juhtimisest viis läbi Oliver Kallas Nortek Simulations OÜ-st. Mängu käigus sai kinnitust, et hästi juhendatud praktiline ülesanne on väärtuslik tööriist õpetajale ja hea teadmiste omandamise moodus õpilasele.

Koolituse praktilist poolt väärtustas õpilas- ja minifirmasid juhendavate õpetajate kohtumine ettevõtjatega. Omavahel suheldes vahetati mõtteid õpilasfirmade tegevuse paremaks korraldamiseks. Loodetavasti leidsid mõnedki majandusõpetajad, eriti kaugemaist kantidest tulnud, sellelt kohtumiselt uusi ettevõtjaid-mentoreid.

Õhtune kultuuriprogramm Estonia talveaias pakkus intensiivseid ingliskeelseid loenguid jälginud majandushuvilistele võimaluse lülitada end hispaania muusika ja luule lainele.

Sügiskooli kokkuvõtvas intervjuus kirjeldas John Brock majandushariduse tähtsust sellise võrdlusega: „Õppeainena on matemaatika majandusest ilmselt tunduvalt olulisem, kuid nii õpilased kui õpetajad peavad mõistma, mis paneb elu käima, millal läheb majandusel ja inimestel hästi ja miks asjad alati ei tööta. Ja tõsiselt peaks kaaluma, et majandusõpe peaks olema mingil määral kõigile kohustuslik.”

Sügiskooli elluviimist rahastas Balti-Ameerika vabaduse fond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!