IT-kolledži arendusprojektis valmisid esimesed laborid

16. dets. 2016 - Kommenteeri artiklit

Käesoleva aasta augustis alanud IT-kolledži arendusprojekti „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine (VÕSA) esimesed laborid valmisid novembri lõpus. Selle aja jooksul on keskkonna vastu huvi tundnud üle 50 inimese, kellest mitmed on jaganud ka väärtuslikku tagasisidet.

HTTPS Security, DEVOPS Final Test ja DEVOPS User Management, mida huvilistel on olnud võimalik proovida, on nii Linuxi käsureal administreerimise kui ka turvalisusega seotud algtaseme teadmisi mõõtvad ja hindavad laborid. Senine tagasiside on olnud igati positiivne ja konstruktiivne, mis on innustanud laboreid veelgi edasi arendama ning täiendama. Saadud järeldused ei ole lõplikud, kuna laborite testimine ning tagasiside korjamine jätkub.

Senisest huvist ning tagasisidest innustatuna toimuvad 2017. aasta jaanuaris neli platvormi puudutavat seminari. Seminaride eesmärk on:

  • tutvustada VÕSA projekti kaugemaid eesmärke ning tulemusi,
  • kaasata projekti uusi virtuaallaborite süsteemi paigaldajaid ning laborite arendajaid,
  • demonstreerida virtuaallaborite süsteemi kasutatavust õppetöös.

Nelja seminari jooksul käiakse läbi kõik vajalikud etapid laborite loomiseks ja kasutamiseks õppetöös. Täiendavalt käsitletakse virtuaallaborite süsteemi paigaldust oma ettevõtte taristusse. Seminarid toimuvad eesti keeles.

Seminaride ajakava

  • 11. jaanuaril 2017 kl 14‒17 IT-kolledžis ruumis 217
  • 18. jaanuaril kl 14‒17 IT-kolledžis ruumis 219
  • 25. jaanuaril kl 14‒17 IT-kolledžis ruumis 217
  • 1. veebruaril kl 14‒17 IT-kolledžis ruumis 217

Palume seminarile tulla isikliku sülearvutiga.

Eelregistreerimine SIIN. Kohtade arv on piiratud ja kohtade täitumisel sulgeme registreerimise.

Eesti infotehnoloogia kolledži arendusprojekti „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine (VÕSA) eesmärk on luua uudne õppetegevust toetav ja laiendav virtuaalne õpikeskkond, mis võimaldab muuta IKT-õppe praktilisemaks, paindlikumaks ja õppijat toetavamaks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!