Keskkonnaprojekt Tallinna Lepatriinu lasteaias

15. dets. 2016 Kaja Eskel lasteaiaõpetaja - Kommenteeri artiklit

Tähistasime üleeuroopalist jäätmetekke vähendamise nädalat põneva üritusega „Ökotriinu 2016”. Saali kogunesid 5‒7-aastaste rühmade viieliikmelised esindused koos õpetajaga. Lisaks meie Naerutriinudele, Õnnetriinudele, Pilvetriinudele, Päikesetriinudele ja Rõõmutriinudele tulid külla lapsed Alasniidu, Haraka, Kannikese ja Kullerkupu lasteaiast. Meeskonnad tutvustasid end teistele ja läkski lahti huvitav viktoriin. Tuli tähelepanelikult lugu kuulata, meeskonnaga läbi arutada ning anda „jah” või „ei” vastus. Lood ja neist tulenevad küsimused puudutasid jäätmeid ja materjalide säästlikku kasutamist meie kauni looduse säilitamiseks.

Järgmine ülesanne oli valmistada õpetajaga koos taaskasutatavatest materjalidest nukk Ökotriinu. Nobedad näpud tööle ‒ ja peagi oli valmis üheksa uhket nukku, kellele seoti ette Ökotriinu logoga põlled.

Kõik lapsed said osavõtu eest kiidukirja, meeskonnad viisid koju kaasa tänukirja ja purgi Ökotriinu õunamoosi.

Lõpetuseks mängisime, tantsisime, pistsime põske küpsised, kustutasime õunamahlaga janu ja soovisime kõikidele ökotriinudele head koduteed ning kohtumiseni „Ökotriinu 2017-l”.

Soovime, et see vahva üritus kujuneks traditsiooniks.

Õpetajad saavad keskkonnahoiu päeva materjale kasutada edaspidistes tegevustes. Nii osalevad „Ökotriinul” kõik rühma lapsed, omandades uusi teadmisi loodushoiust ja kinnistades vanu.

Ürituse korraldas lasteaia keskkonnahoiu töögrupp, kaasates lapsevanema ja muusikaõpetaja.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!