Keskkonnaprojekt Tallinna Lepatriinu lasteaias

15. dets. 2016 Kaja Eskel lasteaiaõpetaja - Keskkonnaprojekt Tallinna Lepatriinu lasteaias kommenteerimine on välja lülitatud

Tähistasime üleeuroopalist jäätmetekke vähendamise nädalat põneva üritusega „Ökotriinu 2016”. Saali kogunesid 5‒7-aastaste rühmade viieliikmelised esindused koos õpetajaga. Lisaks meie Naerutriinudele, Õnnetriinudele, Pilvetriinudele, Päikesetriinudele ja Rõõmutriinudele tulid külla lapsed Alasniidu, Haraka, Kannikese ja Kullerkupu lasteaiast. Meeskonnad tutvustasid end teistele ja läkski lahti huvitav viktoriin. Tuli tähelepanelikult lugu kuulata, meeskonnaga läbi arutada ning anda „jah” või „ei” vastus. Lood ja neist tulenevad küsimused puudutasid jäätmeid ja materjalide säästlikku kasutamist meie kauni looduse säilitamiseks.

Järgmine ülesanne oli valmistada õpetajaga koos taaskasutatavatest materjalidest nukk Ökotriinu. Nobedad näpud tööle ‒ ja peagi oli valmis üheksa uhket nukku, kellele seoti ette Ökotriinu logoga põlled.

Kõik lapsed said osavõtu eest kiidukirja, meeskonnad viisid koju kaasa tänukirja ja purgi Ökotriinu õunamoosi.

Lõpetuseks mängisime, tantsisime, pistsime põske küpsised, kustutasime õunamahlaga janu ja soovisime kõikidele ökotriinudele head koduteed ning kohtumiseni „Ökotriinu 2017-l”.

Soovime, et see vahva üritus kujuneks traditsiooniks.

Õpetajad saavad keskkonnahoiu päeva materjale kasutada edaspidistes tegevustes. Nii osalevad „Ökotriinul” kõik rühma lapsed, omandades uusi teadmisi loodushoiust ja kinnistades vanu.

Ürituse korraldas lasteaia keskkonnahoiu töögrupp, kaasates lapsevanema ja muusikaõpetaja.