Konkurss “Loo laulule kaasmäng!”

5. dets. 2016 Ester Pomerants Eesti muusikaõpetajate liidu üldharidusvaldkonna juht, konkursi „Loo laulule kaasmäng!” koordinaator, läbiviija - 1 Kommentaar

Eesti muusikaõpetajate liit koostöös SA-ga Innove kuulutas septembris välja konkursi „Loo laulule kaasmäng!”.

Eesmärk oli innustada eri vanuses noori ja täiskasvanuid looma laulurepertuaari ilmestamiseks üldhariduskoolide õpilastele jõukohaseid pillisaateid. Oodatud olid konkursitööd kõikidele üldhariduskooli vanuseastmetele ning neid hinnati kahes kategoorias: õpilased ja täiskasvanud. Instrumentaalse kaasmängu võis luua mis tahes laulule ja selle loomisel olid eelistatud muusika ainekavas nimetatud pillid:  Orffi instrumentaarium (rütmi- ja plaatpillid), plokkflöödid ja/või kuuekeelsed väikekandled, akustilised kitarrid, ukuleled või muud pillid.

Hindamiseks laekus 28 kompositsiooni kaheksalt täiskasvanult ja kaheksalt õpilaselt: Saaremaalt 1, Tartust 1, Tartumaalt 1 õpetaja ja 2 õpilast, Harjumaalt 1, Tallinnast 10 osalejat (6 õpilast, 2 tudengit ja 2 õpetajat).

Töid analüüsinud kolmeliikmelise žürii koosseisu kuulusid:

Inge Lahtmets, Tartumaa staažikas muusikaõpetaja,

Andres Lemba, helilooja, õppejõud, R. Pätsi koolimuusika fondi laureaat aastal 2016,

Tuuli Jukk, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia Carl Orffi pedagoogika, rütmika- ja alushariduse muusikadidaktika õppejõud, R. Pätsi koolimuusika fondi laureaat aastal 2010.

Hindajate otsus tehti teatavaks huvikeskuses Kullo 18. novembril Heino Kaljuste sünniaastapäevale pühendatud konverentsil.

Õpilaste kategoorias kohti välja ei jagatud, kuid tunnustati kõiki osalejaid kingituse ja Eesti muusikaõpetajate liidu tänukirjaga, millel kirjas žürii poolt töid iseloomustavad märksõnad. Nt mitmekülgne kehapilli partii, kõlav klaverisaade, noodiprogrammi fantaasiarikas kasutamine.

Tänukirja ja kingituse said ka kõik osalejad täiskasvanute kategoorias. Kolme parimat laulule loodud kaasmängu esitasid muusikapedagoogika tudengid.

I koht Anne Ermast (Tallinna Kivimäe põhikool)

II koht Kadi Härma (Keila kool)

III koht Ülle Reinsoo (Lümanda Karu-Kati lasteaed)

Esikolmikule oli lisaks Eesti muusikaõpetajate liidu auhindadele tänukiri ja kingitus SA Innove poolt, mille Inge Raudsepp üle andis.

Konkursile esitatud instrumentaalsed kaasmängud avalikustatakse Eesti muusikaõpetajate liidu liikmetele liidu kodulehel www.emol.ee, millest tuleneb otsene kasu õpetajatele nende töös pillimängu kasutamisel.

Tegemist oli muusikaõpetajate liidu esmakordse pillisaate kujundamise konkursiga, kuid head algatust peaks järgmistel aastatel kindlasti edasi arendama.

Positiivseid emotsioone pillimängust!


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Konkurss “Loo laulule kaasmäng!””

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!