Tamme gümnaasiumis algas koostöös Tartu ülikooliga kultuurisuuna tutvustuskursus

14. dets. 2016 - Kommenteeri artiklit

Tamme gümnaasiumis alustas 29. novembril kultuurisuuna tutvustuskursus, kus 10. klassi noori õpetavad Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppejõud.

Tamme gümnaasium, mis on olnud aastaid tuntud loodus- ja reaalsuuna poolest, lisas oma loodus-, meditsiini-, tehnoloogia- ja infotehnoloogiasuunale 2016. aasta sügisel ka kultuurisuuna. Uue suuna väljaarendamiseks abi saamiseks ja kultuurisuuna tutvustuskursuse loomiseks pöördus kool Tartu ülikooli poole.

TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna koordinaatori Lea Kivi sõnul on koostöö gümnaasiumiga hea võimalus näidata, milliseid õppimisvõimalusi Tartu ülikool pakub. „Kõige olulisem on näidata õpilastele, millise põneva sisuga kõik meie valdkonnaga seotud majad on täidetud ,ja nii leida meie erialadele uusi tublisid tudengeid,” sõnas Kivi.

Kursuse esimene kokkusaamine toimus 29. novembril TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas, kus õpilasi tervitas õppeprodekaan professor Anneli Saro, kes rääkis noortele humanitaarteaduste olulisusest. Kohtumisele järgnes ringkäik instituutides.

Sissejuhatavale kokkusaamisele järgneb igal nädalal üks pärastlõuna, mil TÜ õppejõud tutvustavad kultuurisuuna 10. klassi noortele oma eriala. Enamik tunde toimub Tamme gümnaasiumis, kuid mõned õppejõud viivad õpilased ka koolimajast välja. Nii tutvuvad noored pärimusliku ajaloo ja suguvõsa uurimisega uues rahvusarhiivi hoones ning rahvameditsiini ja loitsudega Eesti kirjandusmuuseumi majas. Tund huvitavast arheoloogiast toimub arheoloogia laboris. Etnoloogiat, antropoloogiat ja kultuuriteadusi tutvustavas tunnis teevad õpilased Tartu kesklinnas vaatlusi ning analüüsivad neid hiljem koos õppejõuga. Kursuse käigus kuulevad noored nii keeletehnoloogilistest rakendustest kui ka kultuurilistest ja usulistest erinevustest, rahvausundi ja argikultuuri seostest ning semiootilise kultuurianalüüsi alustest. Kultuurisuuna tutvustuskursus kestab novembri lõpust märtsi alguseni.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!