Tartu ülikool ja DNB pank sõlmisid ülikooli raamatukogu renoveerimiseks laenulepingu

15. dets. 2016 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikool ja DNB pank sõlmisid laenulepingu, millega finantseeritakse 4,56 miljoni euroga Tartu ülikooli raamatukogu renoveerimist.
Mitmeetapiliste rekonstrueerimistöödega on juba alustatud ning see planeeritakse lõpetada 2017. aasta sügiseks. Renoveerimistööde eesmärk on parandada raamatukogu töötajate ja kasutajate tingimusi ning viia raamatukogu hoone vastavusse tänapäeva nõuetega.
Tartu ülikooli finantsjuhi Taimo Saani sõnul soovib ülikool hoida oma kinnisvara heas seiskorras. „Viimase 20 aasta jooksul on õnnestunud ehitada mitmeid uusi ja olulisi õppe- ja teadushooneid ning renoveerida vanu. Uute hoonete ehitamisel (Chemicum, Physicum, SIME, Narva kolledži hoone) on olnud suur abi Euroopa Liidu toetusprogrammidel. Vanemate hoonete renoveerimise rahastamine tuleb tagada ülikoolil endal. Et tagada põhitegevuse (õpe ja teadus) rahavoogude stabiilsus, on mõistlik suuremate renoveerimiste puhul kasutada laenukapitali. Nii ka raamatukogu renoveerimisel,” rääkis Saan. Uus võetav laen viib Tartu ülikooli laenuportfelli suuruse tasemele 13,35 miljonit eurot. Taimo Saani hinnangul saab ülikool sellise laenumahuga, mis jääb alla 10% ülikooli aastaeelarve mahust, hästi hakkama.
DNB finantseeringuga renoveeritakse raamatukogu kõik korrused: avakogu pindala kasvab suletud hoidla arvelt, suurendatakse grupitöö ruumide arvu, rekonstrueeritakse tuletõkketsoonid ja evakuatsiooniväljapääsud, paigaldatakse inimeste ja kaubaliftid. Korrastatakse kõik kinnised hoidlad. Lisaks vahetatakse renoveerimistööde käigus välja kõik tehnosüsteemid ja ehitatakse välja hoidlate gaaskustutussüsteem. Uue väljanägemise saab ka raamatukogu fuajee ja peatrepp ning  ümbrus – raamatukoguesine väljak, siseõu ning ümbrus haljastatakse ja paigaldatakse hulgaliselt jalgrattahoidlaid
Tartu ülikooli raamatukogu rekonstrueerimistööde kogumaksumus on 6,69 miljonit eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!