Tartu ülikooli eetikakeskus tunnustas parimaid väärtuskasvatuse koole ja lasteaedu

9. dets. 2016 - Kommenteeri artiklit

Täna, 9. detsembril andis TÜ eetikakeskus Tallinnas toimunud väärtuskasvatuse konverentsil üle tiitli „Väärtuskasvatuse kool 2016”, mille pälvis Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium. Tiitli „Väärtuskasvatuse lasteaed 2016” pälvisid Tartu luterliku Peetri kooli lasteaed ning Nõlvaku lasteaed. 

Sama konkursi raames anti üle ka tiitlid headele koolidele ja lasteaedadele. „Hea kooli” ja „Hea lasteaia” nimelised konkursid toimusid sel aastal neljandat korda. Konkursside eesmärk on tunnustada koolide ja lasteaedade tööd nendes valdkondades, mis on seni vähe tähelepanu saanud, kuid on ometi väga olulised: õpilaste annete ja võimete parim võimalik väljaarendamine, õpilaste sotsiaalsete oskuste ja väärtushoiakute kujundamine, õpivalmiduse tagamine kogu elukaare jooksul, koolimeeldivus, füüsilise ja vaimse turvalisuse tagamine, tervislike eluviiside kujundamine.

Järjepideva töö eest tunnustati hea kooli edendaja tiitliga järgmisi koole.

Haapsalu linna algkool

Nissi põhikool

Tartu Kivilinna kool

Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium

Tartu luterlik Peetri kool

Turba kool

Türi põhikool

Hea lasteaia edendaja tiitli said

eralasteaed Naba

Nõlvaku lasteaed

Saku lasteaed Terake

Tallinna lasteaed Sinilind

Tartu luterliku Peetri kooli lasteaed

Hea kooli rajaleidja tiitli pälvisid järgmised õppeasutused.

Emmaste põhikool

Kilingi-Nõmme gümnaasium

Kärla põhikool

Loo keskkool

Pärnu vabakool

Saue gümnaasium

Sillamäe gümnaasium

Tartu Descartesi kool

Tartu Veeriku kool

Hea lasteaia rajaleidja tiitli pälvisid:

Kohtla-Järve lasteaed Kirju-Mirju

Tallinna Kannikese lasteaed

Edendaja tiitliga tunnustab TÜ eetikakeskus õppeasutusi, mis on oma tegevuses pidanud oluliseks väärtusarendust, pöörates tähelepanu nii õpilaste kui ka lasteaiatöötajate individuaalse arengu toetamisele koostöös eri osapooltega.

Rajaleidja tiitliga tunnustab TÜ eetikakeskus õppeasutusi, mis teevad oma organisatsiooni arendamisel head tööd, pöörates tähelepanu iga lapse individuaalse arengu toetamisele koostöös eri osapooltega.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!