Tartu ülikooli teadlased noppisid nutitegude Kuldõuna

9. dets. 2016 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli teadlased pälvisid TÜ populaarteadusliku Instagrami konto loomise eest SA Archimedese konkursil „Kuldõun 2016” esikoha kategoorias „Aasta nutitegu hariduses”.
SA Archimedes kommunikatsiooniosakonna juhataja Eero Loonurme sõnul esitati tänavusele konkursile väga palju põnevaid lahendusi, alates koolielu digitaliseerimisest ja sotsiaalmeediakanalite ärakasutamisest ning lõpetades kavalate võtetega sisseastumiskampaaniate raames. „Tartu ülikooli nutitegu oli silmapaistev kõigi žüriiliikmete jaoks. Meile meeldis, et Tartu ülikool on valinud täiesti teadliku lähenemise Instagrami kanalile ning teinud teadustöö tutvustamiseks eraldi keskkonna. Nutiteo tulemustest saavad osa kõik ja silmapilkselt ‒ igaüks saab Tartu teadustegevustega ennast kursis hoida,” rääkis Loonurm populaarteadusliku Instagrami konto võidu tagamaadest.
TÜ teadlaste hallatava Instagrami konto eesmärk on tutvustada teadlaste tööd laiemale sihtgrupile. Huvilised saavad jälgida teadlaste igapäevatöö telgitaguseid ning vaadata, milliseid põnevaid avastusi ja eksperimente oma erialade eksperdid teevad. Oma teadustööst postitavad pilte 14 valdkonna teadlast ning uuel aastal laieneb oma tegemisi jagavate teadlaste ring veelgi. Nii jõuab teadustegevus lihtsal ja köitval viisil ka nende huvilisteni, kes konkreetse valdkonnaga varem kokku puutunud ei ole.

Teadlaste Instagrami konto on töös olnud alates tänavu maist. Poole aastaga on kontot jälgima asunud 1265 inimest.
Jälgi TÜ teadlaste Instagrami kontot siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!