TÜ teaduskool kutsub õpilasi noortefoorumile

16. dets. 2016 - Kommenteeri artiklit

5. jaanuaril korraldab TÜ teaduskool Tartu ülikooli aulas noortefoorumi, kus aineolümpiaadidel edukalt osalenud noored arutavad, kuidas muuta Eesti haridussüsteemi nii, et see andekate noorte arengut paremini toetaks.

Hiljuti avaldatud PISA-testi suurepärased tulemused on senisest enam toonud päevakorda haridusega seotud küsimused. Sellele debatile pakub sisulist lisandust TÜ teaduskooli noortefoorum, mille peatähelepanu on teadushuviliste noorte arenguvõimalustel ja nende parendamisel Eestis.

Foorumi teemast tulenevalt on peamisteks esinejateks aineolümpiaadidel edukalt osalenud õpilased, kes jagavad oma arvamusi tänase haridussüsteemi tugevuste ja nõrkuste kohta ning kogemusi sellest,  millised lahendused nende puhul edukaks osutusid.

„Kuigi foorumi peateema on „Mis takistab andekate kiiret tippujõudmist?”, ei arva ma sugugi, et noored peaksid foorumil tooma välja palju negatiivseid aspekte. Pigem ootame sellist konstruktiivset lähenemist, kus osapooled saavad tuua välja kitsaskohti aga ka esitavad võimalikke parandusettepanekuid. Foorumi sõnavõttude ja arutelude kaudu loodame paremini mõista, millist tuge vajavad andekad ja millised kasutamata võimalused on meil andekate noorte arengu toetamisel,” ütleb foorumi korraldaja ja Tartu ülikooli teaduse populariseerimise peaspetsialist Marek Järvik.

Foorumile oodatakse nii õpilasi, õpetajaid kui kõiki teisi, kes soovivad kaasa mõelda, kuidas pakkuda andekatele noortele parimaid arenguvõimalusi Eestis. Osalemine on tasuta. Foorumil osalejate panuse maksimaalseks ärakasutamiseks on korraldajad mõelnud lahendusele, mille abil on osalejatel võimalik oma nutitelefoniga igal hetk debatti küsimuste, kommetaaride või mõtteavaldustega täiendada.

Lisaks sõnavõttudele ja arutlustele tunnustab Tartu ülikool 2016. aastal rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilasi.

Ürituse kava ja registreerumine lehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!