Ugalas esietendub täna maagiline lastelavastus „Võlur Oz”

8. dets. 2016 SA Ugala Teater - Kommenteeri artiklit

Ugala teatris esietendub täna muusikaline lastelavastus „Võlur Oz”, kus peategelast Dorothyt kehastab Adeele Sepp. Fantaasiaküllane, efektsete lavatrikkidega ja muusikaliste tantsunumbritega lavastus sobib vaatamiseks väikestest lastest kuni nende vanemate ja vanavanemateni.

Seikluslik ja lõbus lavastus räägib loo Dorothyst, kes satub keeristormi tõttu võlumaale, kus võitlevad head ja kurjad nõiad ning elutsevad imepärased olendid. Et tagasi koju pääseda, peab Dorothy võtma ette retke selle maa valitseja, suure ja kõikvõimsa võlur Ozi juurde. Teel kohtub ta Hernehirmutise, Plekkmehe ja argliku Lõviga.

Kõik need isevärki tegelased ning head ja kurjad nõiad paneb muusikalises lavastuses „Võlur Oz” elama lavastaja Ringo Ramul (TÜ VKA). Kunstnikuna teeb kaasa Marion Undusk. Lisaks Adeele Sepale seiklevad Ozi maailmas Klaudia Tiitsmaa, Karl Robert Saaremäe (TÜ VKA), Aarne Soro, Vallo Kirs, Kata-Riina Luide ja Vilma Luik.

Ugala trupiga sellest hooajast liitunud Ringo Ramuli jaoks on tegu lavastajadebüüdiga. Tuleval kevadel TÜ VKA 11. lennu näitlejana-lavastajana lõpetav Ramul lähtus materjalivalikus soovist pakkuda lastele sedasama lummavat tunnet, mis teda väiksena teatrit külastades valdas. „Lugenud aastake tagasi „Võlur Ozi”, sain ma aru, et see on täpselt nii maagiline, suure südamega, seikluslik ja värvikas lugu, et võiks olla aluseks lavastusele, mis tekitab lastes neid samu tundmusi, mida mina lapsena teatris aeg-ajalt kogesin. Lisaks sellele soovin lastele meelde tuletada, kui oluline on endasse uskuda ja sõpru hoida,” selgitas Ramul.

Frank Baumi igihaljale muinasjutule „Võlur Oz” on originaalmuusika kirjutanud Peeter Konovalov, laulusõnad Ringo Ramul ja Priit Põldma (EMTA lavakunstikool). Muusika salvestusel olid toeks taustajõud TÜ Viljandi kultuuriakadeemiast. Liikumise on seadnud Oleg Titov.

Lavastust „Võlur Oz“ mängitakse Viljandis Ugala black boxis, mis on avatud veel viimased kolm kuud. Uuel aastal jõuab „Võlur Oz” lisaks Viljandile ka Tallinna, Tartusse, Haapsallu, Jõhvi ja Kuressaarde.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!