Edukad õppurid õpivad Tallinna tehnikaülikoolis tasuta

25. jaan. 2017 TTÜ - Kommenteeri artiklit

Õppetöös edukalt edasi jõudvad tudengid õpivad Tallinna tehnikaülikoolis ka edaspidi tasuta ja ainepunktide hinna muutus ei puuduta praeguseid tudengeid. Ainepunktide hind tõuseb praegusega võrreldes ainult uutele tudengitele, nendele üliõpilastele, kes astuvad tehnikaülikooli õppima selle aasta sügisest.

Tehnikaülikoolis täiskoormusega eesti keeles õppimine on jätkuvalt tasuta ja ainepunktide eest peavad maksma üksnes need üliõpilased, kes õpivad osalise koormusega või tasulises õppes. Hinnatõus puudutab vaid sel sügisel sisse astuvaid tudengeid, kes mingil põhjusel ei suuda täiskoormusega õppida.

Tasulistel ingliskeelsetel õppekavadel õppijatel on võimalik õppemaksu kulude katteks taotleda stipendiumi ning õppetöös edukalt edasi jõudvad tudengid õpivad ka ingliskeelsetel kavadel üldjuhul tasuta. Stipendiumide arv õppekavati on diferentseeritud – loodus-, täppis- ja tehnikaerialadel on neid rohkem, ulatudes kuni 90%-ni õppekohtade arvust.

„Tehnikaülikoolis õppimine on andekatele ning töökatele tudengitele tasuta. Kui võimekas tudeng valib õppimiseks tasulise ingliskeelse õppekava, siis paljudel sellistest õppekavadest on võimalik õppimise kulud katta stipendiumiga. Näiteks IKT-erialadel on kuni 90%-l tudengitest võimalik saada 100% õppemaksu katvat stipendiumi,” selgitas TTÜ õppeprorektor akadeemik Jakob Kübarsepp.

Jakob Kübarsepp on kindel, et tasuline ingliskeelne õpe ei kahanda uute välistudengite huvi tehnikaülikoolis õppimise vastu. „Stipendiumeid, mis katavad ingliskeelse õppe kulusid, on niivõrd paljudele, et usinad õppurid ei pea õppemaksu pärast muret tundma,” ütles Kübarsepp.

Ingliskeelne õpe on pea kõigis Eesti suuremates ülikoolides tasuline. Tehnikaülikool otsustas  ühtlustada oma põhimõtteid selles küsimuses teiste suuremate ülikoolidega Eestis ning muuta ingliskeelse õppe tasuliseks sel sügisel ülikooli astujatele.

Tallinna tehnikaülikool muutis viimati ainepunktide hindu viis aastat tagasi, uuendused tegi TTÜ nõukogu detsembri lõpus ning kehtima hakkavad uued hinnad 1. septembrist 2017. TTÜ nõukogu otsustas, et ainepunkti hind on sel sügisel ülikooli astunutel eestikeelsetel õppekavadel õppijatele vähemat 40 ja ingliskeelsetel õppekavadel õppijatele vähemalt 55 eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!