Eestis avaneb L’Oréal Balticu stipendiumiprogramm

18. jaan. 2017 Eesti teaduste akadeemia - Kommenteeri artiklit

Reedel, 20. jaanuaril allkirjastavad teaduste akadeemia saalis kolmepoolse koostöölepingu kosmeetikafirma L’Oreal Balti peakontor kui rahastaja ning UNESCO Eesti rahvuslik komisjon ja Eesti teaduste akadeemia kui kaaskorraldajad. Sellega pannakse alus L’Oreali stipendiumiprogrammi „For Women in Science” laienemisele Eestisse.
Programm  „For Women in Science” tegutseb 1998. aastast eesmärgiga toetada noorte silmapaistvate naiste teaduskarjääri ja -saavutusi, samuti vähendada soolist ebavõrdsust teadusmaailmas ning inspireerida järgmist põlvkonda. Programmi algatamisest saadik on toetust saanud üle 2500 naisteadlase enam kui 112 riigist.
2017. aastal saavad programmiga liituda ka Eesti naisteadlased. Käesoleval aastal antakse Eestis konkursipõhiselt välja üks stipendium alla 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele uurimistöö jätkamiseks loodusteaduste või füüsika ja sellega seotud teadusalal. Stipendiumi taotlusvoor avaneb 23. jaanuaril, taotluste esitamise tähtaeg on 7. märts. Taotlusi saab esitada rahvusvahelises portaalis www.fwis.fr. Samas on saadaval lisainfo, mis on leitav ka UNESCO www.unesco.ee ja teaduste akadeemia kodulehel www.akadeemia.ee.
Akadeemia tagab taotluste hindamise – sisulise teadusliku kvaliteedi. Akadeemia juhatus on moodustanud eri teadusvaldkondi, ülikoole/uurimisasutusi esindavatest akadeemikutest ja akadeemia endistest või praegustest uurijatest-professoritest hindamiskomisjoni koosseisus Ergo Nõmmiste (esimees), Ain-Elmar Kaasik, Anne Kahru, Malle Krunks, Tiina Nõges. Hindamiskomisjon esitab taotlejatest parima nn Fellowship Boardile (stipendiumiprogrammi nõukogule), kes otsuse kinnitab ja võitja välja kuulutab. Sinna kuuluvad kolme osapoole tippesindajad: L’Oreal Balti peakontori peadirektor Johan Berg, akadeemia president Tarmo Soomere ja UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni nõukogu esimees Kristin Kuutma.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!