Lasteaia jõululaadaks valmis väike Sillamäe

8. jaan. 2017 Tatjana Tukanova Sillamäe Päiksekese lasteaia õppealajuhataja - Kommenteeri artiklit

Sillamäe Päiksekese lasteaias peeti juba kaheksandat korda jõululaata. See igal aastal oodatud sündmus toimub „Ettevõtliku kooli” projekti raames.

Lasteaia jõululaat meelitab ligi nii oma lasteaia lapsi ja lastevanemaid kui ka linnaelanikke. Igal aastal hämmastab laat külastajaid originaalse kujunduse, rikkalike laudade ja toreda avamisüritusega. Jõululaadal saab soetada soodsalt jõulukingi või suveniiri, käsitööesemeid ja maiustusi. Kõige tähtsam on, et selle ürituse ettevalmistamises osalevad lapsed. Koolieelikud valmistavad laadal müümiseks pilte, suveniire, maske ja mänguasju. Tänu aktiivsele osalemisele saavad lapsed initsiatiivikamaks ja loovamaks. Nad õpivad koostööd teiste lastega, eesmärkide püstitamist ja uute lahenduste otsimist ning saavutavad seejuures häid tulemusi.

Külalistele meeldivad lasteaia kokkade küpsetatud pannkoogid ja tee, mida pakutakse jõululaadal igal aastal, samuti võidukindel loterii.

Üritust kaunistava näituse valmimisel osalevad lastevanemad, lapsed ja lasteaia töötajad. Seekordne näitus oli pühendatud Sillamäe juubelile ning kandis nimetust „Jõululinn Sillamäe”. Tänu Päiksekese lasteaia laste, lapsevanemate ja töötajate kunstioskustele valmis jõululinn, mille kõik hooned on ka päriselt olemas. Näitusel saab näha linnavalitsuse hoonet, linnaujulat, laste loomingu keskust, kauplusi, lasteaia hoonet jne.

Laadalt kogutud raha kasutatakse suuskade ja muu vajaliku soetamiseks, mida saavad kasutada nii lasteaia lapsed kui ka täiskasvanud. Saadud rahaga on soetatud juba suur teatrisirm, suur nukk Päikene, suur kuusk muusikasaali, kuuse- ja saali kaunistused jm. Seekord läheb raha Sillamäe linnale juubelikingituste valmistamiseks.

Jõululaat tekitab lastel ja täiskasvanutel palju häid emotsioone, loob jõulumeeleolu. Kui te ei saanud viibida meie lasteaia seekordsel jõululaadal, aga otsite eripäraseid ja ainulaadseid asju, peaksite külastama jõululaata järgmine kord.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!