Põlvas avati Eesti esimene liginullenergia koolihoone

9. jaan. 2017 Riigi Kinnisvara AS - Kommenteeri artiklit

Põlva gümnaasiumi õppehoone

Täna avas uksed neli miljonit eurot maksma läinud Põlva gümnaasiumi õppehoone, mis on ühtlasi Eesti esimene liginullenergia koolimaja.

Haridus- ja teadusministeeriumi ning RKAS-i tellimusel rajas Ehitus5ECO OÜ Põlvasse 1963. aastal valminud internaadihoone asemele enam kui 2300 ruutmeetri suuruse gümnaasiumihoone, mille ehitamisel pöörati erilist tähelepanu nüüdisaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele.

252 õpilasele kavandatud koolimajas on üheksa suurt ning viis rühmaklassi. Esimesel korrusel on garderoob 300 inimesele, kohvik ja 108-kohaline auditoorium ning 120 kohaga aula, mis on fuajee arvelt laiendatavad. Lisaks tavapärastele töötajate ruumidele, nagu õpetajate tuba, direktori ja õppealajuhataja kabinetid, on koolimajas eraldi ruum nõupidamisteks, oma ruum on õpilasesindusel. Kogu kooli ruumikasutust iseloomustab ühendatus ja sujuv üleminek klassiruumi korrastatuselt mõnusale ühisolemisele vahetundidel ning pikematel pausidel, kus on oma koht nii malel, kott-toolidel ja raamatutel kui ka lauatennisel.

Hoone projekteerinud AS Resand kaasas töödesse Saksa arhitektuuribüroo ArchitekturWerkstatt Vallentin arhitekti Gernot Vallentini, kellel on suured kogemused tänapäevaste energiasäästlike koolide ja lasteaedade projekteerimisel. Gümnaasiumihoone arhitekt on Pille Pärn.

Haridus- ja teadusministeeriumi ning RKAS-i kokkulepe kohaselt juhtis gümnaasiumihoone rajamist RKAS, sealhulgas viis ettevõte läbi kõik vajalikud riigihanked. Põlva gümnaasiumi õppehoone rajamise kogumaksumuseks (projekteerimine, ehitamine, sisustamine ja omanikujärelevalve) kujunes neli miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!