Rahvusvahelises talveakadeemia valmistab välismaalaseid ette Eestis elamiseks ja õppimiseks

9. jaan. 2017 - Kommenteeri artiklit

30. jaanuarist kuni 2. veebruarini korraldab Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia esmakordselt Viljandi lähistel Männiku metsatalus kolmepäevase kohalikku kultuuri tutvustava kursuse Eestis elavatele või juba elama asunud välismaalastele.

Talveakadeemia on mõeldud eelkõige neile, kes juba õpivad, õpetavad või kohe asuvad seda tegema Eesti kõrgkoolis ning soovivad mugavas keskkonnas tutvuda uue ühiskonna, kultuuri, ülikooli ja siinsete õpetamismeetoditega.

Osalejad saavad ülevaate eesti keelest ja ajaloost, siinsetest tavades ja kommetest, aga ka siin pakutavast haridusest, selle sisust ja kvaliteedist. Oma ala professionaalid tutvustavad loengutes ja õpitubades eesti muusikat, filmi- ja teatrikunsti, esemelist pärandit, saunakultuuri ning oluline osa on ka mitmekülgsel kultuuri- ja meelelahutusprogrammil.

„See on suurepärane võimalus kogeda, mida tähendab olla osa Tartu ülikooli ja Viljandi kultuuriakadeemia õpilaskonnast. Sellel kursusel saab tuttavaks Eesti, eestlaste ja meile omapäraste kultuuriaspektidega ning samal ajal veeta kvaliteetaega looduskaunis kohas asuvas metsatalus sauna ja kohaliku toiduga,” ütleb idee algataja, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusvaheliste suhete spetsialist Liina Junolaine.

Registreerumine on avatud 18. jaanuarini. Üliõpilastel on osalemise eest võimalik teenida ainepunkte. Töökeel on inglise keel.

Rohkem infot talveakadeemia kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!