Rakverre tuleb riigigümnaasium

27. jaan. 2017 HTM - Rakverre tuleb riigigümnaasium kommenteerimine on välja lülitatud

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Rakvere linnapea Mihkel Juhkami sõlmisid ühiste kavatsuste kokkuleppe, millega alustatakse läbirääkimisi riigigümnaasiumi rajamiseks Rakvere linna.

Soovime koostöös Rakvere ja teiste Lääne-Viru omavalitsustega leida parima lahenduse noortele, et maakonnas pakutav gümnaasiumiharidus oleks jätkuvalt nii tugev kui ka kättesaadav igale motiveeritud noorele. Seetõttu panime täna paika põhimõtted, kuidas peaksime ühiselt selle kooli looma,” rääkis minister.

Riigigümnaasium peab vastama riigigümnaasiumide kvaliteedikokkuleppele ning seal tuleb anda valikurohket haridust, mis vastab Eesti elukestva õppe strateegia eesmärkidele. Kooli asukoht, õppekohtade hulk ning loomise ajakava sõltub läbirääkimiste tulemustest. Rakvere linn kohustub riigigümnaasiumi alustamise hetkel andma linnas gümnaasiumihariduse korraldamise üle riigile.

Rakvere on olnud enam kui sada aastat Virumaa hariduskeskus. Usume, et see otsus aitab meil seda üliolulist rolli täita veel vähemalt sama kaua,” sõnas Rakvere linnapea Mihkel Juhkami.

Viimase 11 aastaga on Lääne-Virumaal langenud gümnasistide arv pea poole võrra ehk 1724 pealt 944-ni. Aastaks 2023 langeb gümnaasiumikohtade vajadus 870-ni.

Eestis tegutseb kokku 12 riigigümnaasiumi. Riigigümnaasiumid luuakse kokkuleppel kohalike omavalitsustega ning eesmärk on tagada nüüdisaegne õpikeskkond ja valikuvariantide rikas gümnaasiumiharidus igas Eesti maakonnas.