Tartu ülikool kutsub kooliõpilasi programmeerimises kätt harjutama

6. jaan. 2017 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut alustab 16. jaanuaril spetsiaalselt kooliõpilastele mõeldud programmeerimisteemalise e-kursusega. Kolme ainepunktine kursus kestab kokku kaheksa nädalat ja kursuse edukalt läbinud teenivad informaatika bakalaureusse sisseastumiseks lisapunkte.
Tegemist on sisu poolest juba sisse töötatud kursusega „Programmeerimise alused”, mis keskendub ühele enimlevinud programmeerimiskeeltest Python. Osalema on oodatud nii üldharidus- kui ka kutsekoolide õpilased. Sellele e-kursusele on oodatud osalema vaid õpilased, kelle jaoks on tegemist hea võimalusega enne tulevase eriala valimist programmeerimisega kätt proovida. Kursuse lõppedes on võimalik sooritada ka kontrollitud oludes arvestustöö, mille positiivse tulemuse korral on tagatud vastuvõtt informaatika bakalaureuseõppesse.
„Loodame, et kursuse läbinu oskab adekvaatsemalt hinnata, kas ta tahab programmeerimisega seotud erialal õppida või mitte,” rääkis informaatika lektor Eno Tõnisson.
Lisaks spetsiaalselt õpilastel mõeldud kursusele algab 17. jaanuaril e-kursus „Programmeerimise alused”, mis on avatud kõigile soovijatele, kuid suunatud eelkõige täiskasvanutele, kes tahaksid programmeerimisest rohkem teada saada. „Programmeerimise aluste kursus on neile, kelle kokkupuude programmeerimisega on vähene või puudub üldse. Kasuks tuleb loomulikult meie väiksemamahulise e-kursuse „Programmeerimisest maalähedaselt” läbimine, kuid see ei ole eeltingimuseks, kui on piisavalt motivatsiooni ja aega pühendumiseks,” rääkis Tõnisson.
Praeguseks on TÜ arvutiteaduse instituudi vaba ligipääsuga tasuta programmeerimise e-kursuseid edukalt läbinud juba üle 4500 inimese. Registreerumine kursustele on avatud.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!