Aitamiseks ei ole keegi liiga väike ega liiga suur

2. veebr. 2017 Marge Rehepapp Ääsmäe lasteaia õppealajuhataja - Kommenteeri artiklit

Ääsmäe lasteaed on pisike kuue rühmaga lasteaed Saue vallas Ääsmäe külas. Selle õppeaasta tegevusi planeerides soovisime lisaks traditsioonilistele tähtpäevadele tähistada ülemaailmset puuetega inimeste päeva. Meie lasteaiale ei ole puuetega inimeste teema võõras. Aastaid jagasime maja Haraka kodu ja Salu kooliga. Käime Salu koolis ja Haraka kodus ansambli ja kooriga esinemas. Nii tuli mõte teha heategevuslik kontsert ning annetada selle tulu „Kodutunde” saatele puudega lapse pere elutingimuste parandamiseks. Aitamiseks ei ole keegi liiga väike ega liiga suur, vaja on ainult head südant ja tegutsemistahet. Sellest ka meie kontserdi nimi „Ka mina saan aidata”.

Kavaga hakkasime tegelema juba septembris. Heategevuskontserdi puhul on oluline suur osavõtt ning staarlaulja meelitab kohale rohkem pealtvaatajaid. Naabervalla artist Mait Maltis oli poegade Mikko ja Margoga rõõmsalt nõus kontserdil osalema. Hea meelega tulid esinema ka Ilma Adamsoni juhendatav tantsurühm Keikal ning lasteaia vilistlane Marleen Vitsut (laul) sõber Aare Puhtiga (kitarr). Kõigile üllatuseks ja eeskujuks astus lavale Saue vallavanem Andres Laisk (laul ja kitarr). Õhtujuhina lõi kaasa lasteteatri Mäng näitleja Horre Saluste. Kõige suurema panuse andsid muidugi meie lapsed, mudilaskoor ja ansambel. Neile õpetas laulud selgeks ja pani hästi laulma lasteaia muusikaõpetaja Linda Kardna. Kontserdi korraldusega tegelesid direktor Silva Kiilberg ja õppealajuhataja Marge Rehepapp.

Kontsert sujus suurepäraselt, õhus oli heategemise tunnet. Pealtvaatajad kiitsid kontserti ning publiku seas oli inimesi, kellel lahkudes lausa pisarad silmas. Hiljem tuli kirju, kus tänati, et olime tekitanud kontserdiga tunde armastavast, soojast ning kokkuhoidvast kogukonnast.

Saue vallavanem tegi vallavalitsusele ettepaneku kontserdiga kogutud summa kahekordistada, millega vallavalitsus ka nõustus. Seekord saime aidata ainult ühte peret, aga ehk paneb meie tegu lumepalli veerema ning annab teistelegi väikestele kogukondadele julgust heategevuseks. Nii kasvaks aitajate ja abisaajate hulk. Andmise rõõm on suurem kui saamise rõõm. Täname kõiki osalisi!

Kõige suurema panuse heategevuskontserdil andsid lapsed. Fotod: Aare Puusepp.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!