Algab Tartu kutsehariduskeskuse kevadine sisseastumisperiood

27. veebr. 2017 Tartu kutsehariduskeskus - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval, 1. märtsil algab Tartu kutsehariduskeskuse kevadine sisseastumisperiood põhihariduse baasil  erialadele.

Uusi õpilasi võetakse vastu kõigile kutsekeskhariduse õppekavadele, see tähendab, et õppija omandab nii erialaoskused kui ka keskhariduse. Tänavu on selliseid erialasid valikus 20. Neist päris uus on turismiteenindaja eriala, kus on võimalik spetsialiseeruda majutusteeninduse või maaturismi  suunal.

Valikus on ka haridusnõudeta erialad ning üksikud hariduslike erivajadustega noortele mõeldud erialad, kus õpingute käigus saavad selgeks erialaoskused.

Kutsehariduskeskus soovitab neil kes esimese edasiõppimise valikuna näevad kutsekooli, kandideerida juba kevadel, sest kool loodab enamiku põhihariduse baasil õppekohtadest täita juba märtsis.  „Kes kevadel kandideerib, saab kõik sisseastumisega seotud toimingud teha varakult ning võib suvel muretumalt puhata,” rääkis õppekorralduse juht Mariann Karja.  Dokumente saab esitada 1.‒22. märtsini ning vestlused ja mõnel erialal ka test toimub 24. märtsil.  Aprillis saavad kandidaadid teada, kas neile on õppekoht kutsehariduskeskuses ootamas.

Kes oma erialavalikus veel kahtleb,  on oodatud 16. märtsil avatud uste päevale, kus saab kaasa elada tulevaste noorte meistrite kutsevõistlusele, proovida töötubades midagi oma kätega valmis teha ning saada infot erialade ja sisseastumise kohta.  Avatud uste päevade info leiab siit.

Kutsehariduskeskus pakub ka karjäärinõustaja abi.  Tasuta nõustamiseks on vaja aeg kokku leppida e-aadressil liine.maasikas@khk.ee.

Tartu kutsehariduskeskus võtab dokumente vastu  1.‒22. märtsini igal tööpäeval kella 9– 15 aadressil Kopli 1 B‒113 või e-vastuvõtu keskkonnas.  Lisainfot leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!